Ігор Фріс про незрозумілу і протиправну спробу провести інвентаризацію єврейської громади

11.05.2020

Під приводом боротьби з транснаціональними і етнічними організованими групами і злочинними організаціями начальник Департаменту стратегічних розслідувань Нацполіції  в Івано-Франківській області намагався отримати у єврейської громади іудейського ортодоксального віросповідання Коломиї копію їхнього статуту, список членів громади з адресами і мобільними телефонами, перелік студентів єврейської національності у вищих навчальних закладах Коломиї та Івано-Франківська.

Відповідне звернення було надіслане на ім'я голови ралігійної громади  Якова Заліщикера. 

Народний депутат України Ігор Фріс переконаний, що ця ситуація потребує негайного ретельного вивчення. Тож підготував звернення до МВС, СБУ та ДБР з проханням перевірити наявність ознак протиправності в діях керівника ДСР Михайла Банка та його відповідність займаній посаді.

"З якою метою, за допомогою яких ресурсів поліція має намір отримати персональну інформацію про членів єврейської громади Коломиї. І чи є порушені кримінальні провадження за участю представників громади.

Особливо це стає досить цікавим, коли починаєш оцінювати особу Михайла Банка та інформацію, яка останнім часом присутня в мережі",- зауважив Ігор Фріс.

Також Ігор Фріс повідомляє про розмову з керівником управління МВС в області Володимиром Голубошем. 

"Він вибачився перед всією єврейською громадою від імені керівництва та особового складу. Дякуємо. 
На превеликий жаль, попри те, що Департамент стратегічних розслідувань не підпорядковується керівництву обласної поліції, а напряму Києву, ця ситуація заплямовує мундири поліції та розпалює етнічний конфлікт там, де його ніколи не було в сучасній Україні",
-підкреслив нардеп.

Інші новини

27.04.2022
Уряд вніс зміни до законодавства щодо повноцінного відновлення роботи нотаріусів під час воєнного стану

Уряд прийняв постанову "Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо діяльності нотаріусів та функціонування єдиних та державних р

23.02.2022
Закон про зброю Ігоря Фріса Рада підтримала в першому читанні

274-ма голосами депутати Верховної Ради України підтримали законопроект співавторства народного депутата України Ігоря Фріса про обіг цивільної вогнепальної зброї №

17.02.2022
Закон Ігоря Фріса про амністію Рада ухвалила в першому читанні

Сьогодні Верховна Рада України в першому читанні ухвалила законопроєкт авторства Ігоря Фріса «Про амністію з нагоди 30ї річниці незалежності України"

07.02.2022
Нардепи пропонують встановити нульову ставку ПДВ на харчі – Ігор Фріс спільно з колегами подав до ВРУ новий законопроєкт 

Відмінити до 1 січня 2023року ПДВ на продукти харчування, які виробляються та реалізуються в Україні, та знизити до 7% ПДВ на житлово-комунальні послуги.