5% ПДФО та «тютюновий акциз» мають надходити у бюджети громад, - Ігор Фріс

20.09.2021

Формування і розподіл державного бюджету та нагляд за органами місцевого самоврядування.  Народний депутат України Ігор Фріс взяв участь у засіданні регіональної платформи, яку організувала Асоціація міст України,  «Законодавче забезпечення реформування місцевогосамоврядування та територальної організації влади. Основі аспекти формування бюджетної спроможності на 2022 рік».

Одним із найважливіших питань, які обговорювалися під час засідання, стало відстоювання надходження у місцеві бюджети податку на доходи фізосіб у розмірі 5% та зарахування акцизу з продажу тютюну. 

"Разом з колегами-нардепами висловили позицію, що будемо відстоювати, аби ці податки залишалися в місцевих бюджетах. Також намагався пояснити, що стосовано акцизу з продажу тютюну наразі нічого не змінюється – громади і далі залишаються отримувачами цього податку. Єдине, що змінюється, то це технологія його нарахування. Відповідний проект закону, де я є співатором, має розглядати у ВРУ цього тижня», - зауважив Ігор Фріс. 

Представники органів місцевого самоврядування висловили також занепокоєння стосовно  законопроєкту про місцеві державні адміністрації №4298.

«Вони хвилюються, що головам районних рад будуть передані повноваження щодо нагляду. Відтак своїм одноосібним рішенням вони зможуть відміняти нормативні чи інші рішення органів місцевого самоврядування. Ми разом з колегами наголосили на тому, що будемо робити максимум, аби не допустити розширення непритаманних повноважень райадміністрацій та звуження повноважень керівницва громад», - зауважив нардеп.

Інші новини

31.05.2022
Політична відповідальність: міф чи реальність?

Вчора разом з колегами розробили законопроект, який відображає позицію більшості наших виборців. 

27.04.2022
Уряд вніс зміни до законодавства щодо повноцінного відновлення роботи нотаріусів під час воєнного стану

Уряд прийняв постанову "Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо діяльності нотаріусів та функціонування єдиних та державних р

23.02.2022
Закон про зброю Ігоря Фріса Рада підтримала в першому читанні

274-ма голосами депутати Верховної Ради України підтримали законопроект співавторства народного депутата України Ігоря Фріса про обіг цивільної вогнепальної зброї №

17.02.2022
Закон Ігоря Фріса про амністію Рада ухвалила в першому читанні

Сьогодні Верховна Рада України в першому читанні ухвалила законопроєкт авторства Ігоря Фріса «Про амністію з нагоди 30ї річниці незалежності України"