5% ПДФО та «тютюновий акциз» мають надходити у бюджети громад, - Ігор Фріс

20.09.2021

Формування і розподіл державного бюджету та нагляд за органами місцевого самоврядування.  Народний депутат України Ігор Фріс взяв участь у засіданні регіональної платформи, яку організувала Асоціація міст України,  «Законодавче забезпечення реформування місцевогосамоврядування та територальної організації влади. Основі аспекти формування бюджетної спроможності на 2022 рік».

Одним із найважливіших питань, які обговорювалися під час засідання, стало відстоювання надходження у місцеві бюджети податку на доходи фізосіб у розмірі 5% та зарахування акцизу з продажу тютюну. 

"Разом з колегами-нардепами висловили позицію, що будемо відстоювати, аби ці податки залишалися в місцевих бюджетах. Також намагався пояснити, що стосовано акцизу з продажу тютюну наразі нічого не змінюється – громади і далі залишаються отримувачами цього податку. Єдине, що змінюється, то це технологія його нарахування. Відповідний проект закону, де я є співатором, має розглядати у ВРУ цього тижня», - зауважив Ігор Фріс. 

Представники органів місцевого самоврядування висловили також занепокоєння стосовно  законопроєкту про місцеві державні адміністрації №4298.

«Вони хвилюються, що головам районних рад будуть передані повноваження щодо нагляду. Відтак своїм одноосібним рішенням вони зможуть відміняти нормативні чи інші рішення органів місцевого самоврядування. Ми разом з колегами наголосили на тому, що будемо робити максимум, аби не допустити розширення непритаманних повноважень райадміністрацій та звуження повноважень керівницва громад», - зауважив нардеп.

Інші новини

13.04.2023
Робоча група фіналізує зміни до законодавства про нотаріат

Порівняльна таблиця до законопроекту 5644, який перебуває на розгляді в комітеті правової політики ВРУ, майже готова. 

12.04.2023
Президент підписав закон щодо забезпечення прав українців на пенсійне забезпечення в умовах воєнного стану

Володимир Зеленський підписав Закон України № 2981-ІХ «Про внесення зміни до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» щодо призначення пен

07.04.2023
Подано і зареєстровано законопроект щодо регулювання правовідносин, пов'язаних з призначенням та отриманням одноразової грошової допомоги за загиблими у війні

За безпосередньої участі та авторства Інни Бернацької, Дмитра Йовдія, Андрія Сторожука, Ігоря Фріса подано та зареєстровано проект закону «Про внесення змін до Закону України "Про соціальний і прав

28.01.2023
У Тлумачі на Прикарпатті міський парк назвали іменем загиблого бійця Романа Круховського

За поданням народного депутата України Ігоря Фріса у Тлумачі, що на Івано-Франківщині, парк назвали іменем загиблого військовослужбовця, першого міського голови Романа Круховського.