50 млн грн можуть втратити ОТГ Прикарпаття через податкові пільги для гірничовидобувних компаній та залізниці 

16.05.2020

Через прийняття законопроекту про внесення змін до Податкового Кодексу України щодо перегляду особливостей оподаткування плати за землю №2566 - 1 місцеві бюджети ОТГ втратять понад 50 млн грн.

До прикладу, Ямницька сільська ОТГ – 5,5 млн, Делятинська селищна ОТГ – 3,1 мн, Єзупільська селищна ОТГ – 1,7 млн.

З проханням відхилити цей законопроект та не включати його до порядку денного найближчого сесійного засідання ВР народний депутат України Ігор Фріс звернувся до голови комітету з питань фінансів, податкової і митної політики Данила Гетьманцева. 

«Відповідно до змін, які пропонує законопроект, орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності , що надані гірничовидобувним підприємтсвам , справлятиметься у розмірі 25% податку. А плата за землі, якими користується залізниця, що перебувають у державній власності, не справлятиметься взагалі. Втім відповіно до ст. 64 та 69 Бюджетного кодексу  податок на майно, що включає і плату за землю, належить до доходів бюджетів саме місцевого самоврядування», - наголошує у зверненні Ігор Фріс.

Нардеп зазначає, якщо держава надає  податкові пільги, які зменшують доходи громад, то вона повинна компенсувати втрати бюджетів. Однак законопроект цього не передбачає.

«Вважаю даний законопроект необгрунтованим  та таким, що передбачає невиправдане втручання у доходи бюджетів місцевого самоврядування. Прошу відхилити проект закону та не включати його до порядку денного засідання ВР», - підкреслив Ігор Фріс.

Інші новини

27.04.2022
Уряд вніс зміни до законодавства щодо повноцінного відновлення роботи нотаріусів під час воєнного стану

Уряд прийняв постанову "Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо діяльності нотаріусів та функціонування єдиних та державних р

23.02.2022
Закон про зброю Ігоря Фріса Рада підтримала в першому читанні

274-ма голосами депутати Верховної Ради України підтримали законопроект співавторства народного депутата України Ігоря Фріса про обіг цивільної вогнепальної зброї №

17.02.2022
Закон Ігоря Фріса про амністію Рада ухвалила в першому читанні

Сьогодні Верховна Рада України в першому читанні ухвалила законопроєкт авторства Ігоря Фріса «Про амністію з нагоди 30ї річниці незалежності України"

07.02.2022
Нардепи пропонують встановити нульову ставку ПДВ на харчі – Ігор Фріс спільно з колегами подав до ВРУ новий законопроєкт 

Відмінити до 1 січня 2023року ПДВ на продукти харчування, які виробляються та реалізуються в Україні, та знизити до 7% ПДВ на житлово-комунальні послуги.