50 млн грн можуть втратити ОТГ Прикарпаття через податкові пільги для гірничовидобувних компаній та залізниці 

16.05.2020

Через прийняття законопроекту про внесення змін до Податкового Кодексу України щодо перегляду особливостей оподаткування плати за землю №2566 - 1 місцеві бюджети ОТГ втратять понад 50 млн грн.

До прикладу, Ямницька сільська ОТГ – 5,5 млн, Делятинська селищна ОТГ – 3,1 мн, Єзупільська селищна ОТГ – 1,7 млн.

З проханням відхилити цей законопроект та не включати його до порядку денного найближчого сесійного засідання ВР народний депутат України Ігор Фріс звернувся до голови комітету з питань фінансів, податкової і митної політики Данила Гетьманцева. 

«Відповідно до змін, які пропонує законопроект, орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності , що надані гірничовидобувним підприємтсвам , справлятиметься у розмірі 25% податку. А плата за землі, якими користується залізниця, що перебувають у державній власності, не справлятиметься взагалі. Втім відповіно до ст. 64 та 69 Бюджетного кодексу  податок на майно, що включає і плату за землю, належить до доходів бюджетів саме місцевого самоврядування», - наголошує у зверненні Ігор Фріс.

Нардеп зазначає, якщо держава надає  податкові пільги, які зменшують доходи громад, то вона повинна компенсувати втрати бюджетів. Однак законопроект цього не передбачає.

«Вважаю даний законопроект необгрунтованим  та таким, що передбачає невиправдане втручання у доходи бюджетів місцевого самоврядування. Прошу відхилити проект закону та не включати його до порядку денного засідання ВР», - підкреслив Ігор Фріс.

Інші новини

13.04.2023
Робоча група фіналізує зміни до законодавства про нотаріат

Порівняльна таблиця до законопроекту 5644, який перебуває на розгляді в комітеті правової політики ВРУ, майже готова. 

12.04.2023
Президент підписав закон щодо забезпечення прав українців на пенсійне забезпечення в умовах воєнного стану

Володимир Зеленський підписав Закон України № 2981-ІХ «Про внесення зміни до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» щодо призначення пен

07.04.2023
Подано і зареєстровано законопроект щодо регулювання правовідносин, пов'язаних з призначенням та отриманням одноразової грошової допомоги за загиблими у війні

За безпосередньої участі та авторства Інни Бернацької, Дмитра Йовдія, Андрія Сторожука, Ігоря Фріса подано та зареєстровано проект закону «Про внесення змін до Закону України "Про соціальний і прав

28.01.2023
У Тлумачі на Прикарпатті міський парк назвали іменем загиблого бійця Романа Круховського

За поданням народного депутата України Ігоря Фріса у Тлумачі, що на Івано-Франківщині, парк назвали іменем загиблого військовослужбовця, першого міського голови Романа Круховського.