Акциз з пального у 2021 має залишитися у місцевих бюджетах, - Ігор Фріс

10.12.2020

Народний депутат України Ігор Фріс підписав звернення до спікера ВРУ Дмитра Разумкова щодо акцизного збору з продажу пального.

В документі наголошується, що  зарахування частини (13,44 відсотка) акцизного податку має залишитися в місцевих бюджетах, адже саме акциз є джерелом доходів громад для реалізації інфраструктурних соціальних проектів.

"Потенційні втрати місцевих бюджетів складають 7,5 млрд гривень. А це ресурс, який місцева влада спрямовує на потреби громади. Вони ідуть на поточний ремонт, реконструкцію і утримання доріг та вулиць, мереж зовнішнього освітлення; капітальний ремонт та утримання об’єктів комунальної власності; придбання та встановлення системи відеоспостереження на вулицях для контролю за громадським порядком; фінансування заходів щодо стабілізації і розвитку громадського транспорту", - йдеться у зверненні. 

Відтак нардепи, які підписали звернення, просять в Дмитра Разумкова провести відкриті консультації з усіма фракціями та депутатськими групами щодо врахування відповідних правок до законопроекту №4100-д.

 

Інші новини

13.04.2023
Робоча група фіналізує зміни до законодавства про нотаріат

Порівняльна таблиця до законопроекту 5644, який перебуває на розгляді в комітеті правової політики ВРУ, майже готова. 

12.04.2023
Президент підписав закон щодо забезпечення прав українців на пенсійне забезпечення в умовах воєнного стану

Володимир Зеленський підписав Закон України № 2981-ІХ «Про внесення зміни до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» щодо призначення пен

07.04.2023
Подано і зареєстровано законопроект щодо регулювання правовідносин, пов'язаних з призначенням та отриманням одноразової грошової допомоги за загиблими у війні

За безпосередньої участі та авторства Інни Бернацької, Дмитра Йовдія, Андрія Сторожука, Ігоря Фріса подано та зареєстровано проект закону «Про внесення змін до Закону України "Про соціальний і прав

28.01.2023
У Тлумачі на Прикарпатті міський парк назвали іменем загиблого бійця Романа Круховського

За поданням народного депутата України Ігоря Фріса у Тлумачі, що на Івано-Франківщині, парк назвали іменем загиблого військовослужбовця, першого міського голови Романа Круховського.