Акциз з пального залишається в громадах

18.03.2021

Зарахування частини акцизного податку з продажу пального (13,44%) до бюджетів територіальних громад  затвердив Кабінет міністрів України. 

Згідно з Постановою Уряду, кошти з акцизу, накопичені з 1 січня 2021 року, а це +1,2 млрд грн за 2,5 місяці, будуть розподілені по бюджетах громад у двотижневий термін. 

Відтак 13,44% акцизного податку від виробленого або завезеного пального автоматично надходитимуть до бюджетів, відповідно до об'ємів реалізованого пального у конкретній громаді. 

Цей акциз з пального – це фактичне джерело доходів громад для реалізації інфраструктурних проектів, наголосив народний депутат України Ігор Фріс:

"Радий, що долучився до реалізації цього надважливого кроку. Адже потенційні втрати місцевих бюджетів могли скласти 7,5 млрд гривень. А це ресурс, який місцева влада спрямовує на потреби громади. Вони ідуть на поточний ремонт, реконструкцію і утримання доріг та вулиць, мереж зовнішнього освітлення; капітальний ремонт та утримання об’єктів комунальної власності; придбання та встановлення системи відеоспостереження на вулицях для контролю за громадським порядком; фінансування заходів щодо стабілізації і розвитку громадського транспорту".

 

Інші новини

11.05.2021
За отруєння бджіл та навколишнього середовища агропідприємства мають нести кримінальну відповідальність, - Ігор Фріс

З'ясувати причини та винуватців отруєння близько 20 десятків бджолосімей у трьох селах Тисменицької громади (Милування, Вільшаниця, Рошнів).

30.04.2021
Готелі ФОПів теж отримуватимуть зірки і категорії - Рада підтримала закон Ігоря Фріса

Закон сприятиме розвитку ринку надання готельних послуг та збільшенню зайнятості населення.

16.04.2021
Що пропонує антирейдерський законопроєкт співавторства Ігоря Фріса, який Рада підтримала у першому читанні

15 квітня на позачерговому засіданні ВРУ підтримала в першому читанні законопроєкт

14.04.2021
54 млн грн на розвиток 84 округу за сприяння Ігоря Фріса спрямовано з держбюджету

Цьогоріч з ДФРР профінансують будівництво дитсадка в Чорнолізцях, народного дому в Пшеничниках, НВК в Чукалівці та очисних споруд в Галичі.