Акциз з пального залишається в громадах

18.03.2021

Зарахування частини акцизного податку з продажу пального (13,44%) до бюджетів територіальних громад  затвердив Кабінет міністрів України. 

Згідно з Постановою Уряду, кошти з акцизу, накопичені з 1 січня 2021 року, а це +1,2 млрд грн за 2,5 місяці, будуть розподілені по бюджетах громад у двотижневий термін. 

Відтак 13,44% акцизного податку від виробленого або завезеного пального автоматично надходитимуть до бюджетів, відповідно до об'ємів реалізованого пального у конкретній громаді. 

Цей акциз з пального – це фактичне джерело доходів громад для реалізації інфраструктурних проектів, наголосив народний депутат України Ігор Фріс:

"Радий, що долучився до реалізації цього надважливого кроку. Адже потенційні втрати місцевих бюджетів могли скласти 7,5 млрд гривень. А це ресурс, який місцева влада спрямовує на потреби громади. Вони ідуть на поточний ремонт, реконструкцію і утримання доріг та вулиць, мереж зовнішнього освітлення; капітальний ремонт та утримання об’єктів комунальної власності; придбання та встановлення системи відеоспостереження на вулицях для контролю за громадським порядком; фінансування заходів щодо стабілізації і розвитку громадського транспорту".

 

Інші новини

01.12.2021
На БуТЕС повинні негайно провести перевірку щодо охорони праці та розпочати розслідування через опіки 4 людей, - Ігор Фріс 

Негайно відреагувати на факти виникнення частих аварійних ситуацій на Бурштинській ТЕС та провести перевірку обставин щодо пожежі на сьомому енергоблоці, в резу

23.11.2021
Три дороги у 84 окрузі включать у президентську програму "Велике будівництво" 

Йде мова про дороги Тлумач-Лісна Тарновиця, Озеряни-Рожнів, Залуква-Боднарів

17.11.2021
Ігор Фріс: Нотаріуси отримають реальний доступ до демографічного реєстру 

Верховна Рада України сьогодні ухвалила проєкт закону 3989, який передбачає  уточнення порядку доступу нотаріусів до Єдиного державного демографічного реєстру.

16.11.2021
Ухвалено закон про медіацію з правками Ігоря Фріса  

Верховна Рада України сьогодні ухвалила законопроєкт 3504 про медіацію з урахув