Акциз з пального залишається в громадах

18.03.2021

Зарахування частини акцизного податку з продажу пального (13,44%) до бюджетів територіальних громад  затвердив Кабінет міністрів України. 

Згідно з Постановою Уряду, кошти з акцизу, накопичені з 1 січня 2021 року, а це +1,2 млрд грн за 2,5 місяці, будуть розподілені по бюджетах громад у двотижневий термін. 

Відтак 13,44% акцизного податку від виробленого або завезеного пального автоматично надходитимуть до бюджетів, відповідно до об'ємів реалізованого пального у конкретній громаді. 

Цей акциз з пального – це фактичне джерело доходів громад для реалізації інфраструктурних проектів, наголосив народний депутат України Ігор Фріс:

"Радий, що долучився до реалізації цього надважливого кроку. Адже потенційні втрати місцевих бюджетів могли скласти 7,5 млрд гривень. А це ресурс, який місцева влада спрямовує на потреби громади. Вони ідуть на поточний ремонт, реконструкцію і утримання доріг та вулиць, мереж зовнішнього освітлення; капітальний ремонт та утримання об’єктів комунальної власності; придбання та встановлення системи відеоспостереження на вулицях для контролю за громадським порядком; фінансування заходів щодо стабілізації і розвитку громадського транспорту".

 

Інші новини

13.04.2023
Робоча група фіналізує зміни до законодавства про нотаріат

Порівняльна таблиця до законопроекту 5644, який перебуває на розгляді в комітеті правової політики ВРУ, майже готова. 

12.04.2023
Президент підписав закон щодо забезпечення прав українців на пенсійне забезпечення в умовах воєнного стану

Володимир Зеленський підписав Закон України № 2981-ІХ «Про внесення зміни до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» щодо призначення пен

07.04.2023
Подано і зареєстровано законопроект щодо регулювання правовідносин, пов'язаних з призначенням та отриманням одноразової грошової допомоги за загиблими у війні

За безпосередньої участі та авторства Інни Бернацької, Дмитра Йовдія, Андрія Сторожука, Ігоря Фріса подано та зареєстровано проект закону «Про внесення змін до Закону України "Про соціальний і прав

28.01.2023
У Тлумачі на Прикарпатті міський парк назвали іменем загиблого бійця Романа Круховського

За поданням народного депутата України Ігоря Фріса у Тлумачі, що на Івано-Франківщині, парк назвали іменем загиблого військовослужбовця, першого міського голови Романа Круховського.