Боротьба з двійниками, використання інноваційних технологій та цифровізація виборів. Парламент вдосконалює виборче законодавство

04.06.2020

Сьогодні Верховна Рада України ухвалила за основу законопроект про вдосконалення виборчого законодавства. 

«Законопроект вирішує чимало проблем, з якими ми зустрічаємося під час виборчого процесу. Дуже важливо, аби реєстрація кандидатів була максимально простою і не використовувалася жодною владою як виборча технологія. Також документом передбачено встановлення «дедлайну», після якого виборча система на місцевих виборах не може змінюватися в інтересах будь-кого», - зауважив народний депутат Ігор Фріс.

Документ передбачає низку нововведень:

-    Позачергові місцеві вибори, проміжні, перші, додаткові проводитимуться двічі на рік – в останню неділю березня та останню неділю жовтня. Тобто всі місцеві вибори, які не є черговими, у всіх населених пунктах проводитимуться в один день – або навесні, або восени. 

-    Починається цифровізація виборчого процесу. Штаби зможуть онлайн подавати документи, реєструвати кандидатів, довірених осіб, спостерігачів. З’явиться можливість використання електронного підрахунку голосів.

-    Спрощуються процедури і вимоги до документів. 

-    Правила не змінюватимуться під ситуацію перед самими виборами. 

-    Встановлюються механізми боротьби з «двійниками» під час президентських виборів.

-    Збільшуються санкції за злочини та адміністративні правопорушення у сфері виборчого законодавства, встановлюється відповідальність за підробку документів та інші порушення.

Інші новини

27.04.2022
Уряд вніс зміни до законодавства щодо повноцінного відновлення роботи нотаріусів під час воєнного стану

Уряд прийняв постанову "Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо діяльності нотаріусів та функціонування єдиних та державних р

23.02.2022
Закон про зброю Ігоря Фріса Рада підтримала в першому читанні

274-ма голосами депутати Верховної Ради України підтримали законопроект співавторства народного депутата України Ігоря Фріса про обіг цивільної вогнепальної зброї №

17.02.2022
Закон Ігоря Фріса про амністію Рада ухвалила в першому читанні

Сьогодні Верховна Рада України в першому читанні ухвалила законопроєкт авторства Ігоря Фріса «Про амністію з нагоди 30ї річниці незалежності України"

07.02.2022
Нардепи пропонують встановити нульову ставку ПДВ на харчі – Ігор Фріс спільно з колегами подав до ВРУ новий законопроєкт 

Відмінити до 1 січня 2023року ПДВ на продукти харчування, які виробляються та реалізуються в Україні, та знизити до 7% ПДВ на житлово-комунальні послуги.