Через борги ДТЕК у Бурштині скоротили пожежників та не виплатили їм зарплатні

29.04.2020

У Бурштині ліквідували 18 державну пожежно-рятувальну частину управління ДСНС України, яка охороняла об'єкти ВП Бурштинської ТЕС ДТЕК "Західенерго".

Зі скаргою щодо заборгованості зарплатні та виплат, які нараховується при звільненні, пожежники, які там працювали, звернулися до народного депутата України Ігоря Фріса. 

Зарплатні людям не виплачували з січня 2020. Також пожежники не отримали і інших, передбачених законом, виплат, які належні працівнику при звільненні. 

Крім того, без їхнього відома змінився і розмір єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування - з січня по квітень він сплачувався не з повного розміру зарплати. 

За інформацією ДСНС в Івано-Франківській області, борг перед пожежниками виник через заборгованість БуТЕС, яка становить близько 5 мільйонів гривень, зазначив нардеп Ігор Фріс. 

" ДТЕК не платить пожежникам і заблокував суди по стягненню заборгованості. Тому заходи реагування повинні бути подвоєні. Це порушення закону, адже згідно ст. 43 КУ, кожен має право на належні, безпені умови праці та на зарплату, яка є не нижчою від визначеної законом. Такий факт є неприпустимим і ганебним", - каже Ігор Фріс. 

Відтак цю проблему депутат обіцяє тримати на контролі та в межах наданих повноважень сприяти виплаті заборгованості.

Інші новини

13.04.2023
Робоча група фіналізує зміни до законодавства про нотаріат

Порівняльна таблиця до законопроекту 5644, який перебуває на розгляді в комітеті правової політики ВРУ, майже готова. 

12.04.2023
Президент підписав закон щодо забезпечення прав українців на пенсійне забезпечення в умовах воєнного стану

Володимир Зеленський підписав Закон України № 2981-ІХ «Про внесення зміни до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» щодо призначення пен

07.04.2023
Подано і зареєстровано законопроект щодо регулювання правовідносин, пов'язаних з призначенням та отриманням одноразової грошової допомоги за загиблими у війні

За безпосередньої участі та авторства Інни Бернацької, Дмитра Йовдія, Андрія Сторожука, Ігоря Фріса подано та зареєстровано проект закону «Про внесення змін до Закону України "Про соціальний і прав

28.01.2023
У Тлумачі на Прикарпатті міський парк назвали іменем загиблого бійця Романа Круховського

За поданням народного депутата України Ігоря Фріса у Тлумачі, що на Івано-Франківщині, парк назвали іменем загиблого військовослужбовця, першого міського голови Романа Круховського.