Через борги ДТЕК у Бурштині скоротили пожежників та не виплатили їм зарплатні

29.04.2020

У Бурштині ліквідували 18 державну пожежно-рятувальну частину управління ДСНС України, яка охороняла об'єкти ВП Бурштинської ТЕС ДТЕК "Західенерго".

Зі скаргою щодо заборгованості зарплатні та виплат, які нараховується при звільненні, пожежники, які там працювали, звернулися до народного депутата України Ігоря Фріса. 

Зарплатні людям не виплачували з січня 2020. Також пожежники не отримали і інших, передбачених законом, виплат, які належні працівнику при звільненні. 

Крім того, без їхнього відома змінився і розмір єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування - з січня по квітень він сплачувався не з повного розміру зарплати. 

За інформацією ДСНС в Івано-Франківській області, борг перед пожежниками виник через заборгованість БуТЕС, яка становить близько 5 мільйонів гривень, зазначив нардеп Ігор Фріс. 

" ДТЕК не платить пожежникам і заблокував суди по стягненню заборгованості. Тому заходи реагування повинні бути подвоєні. Це порушення закону, адже згідно ст. 43 КУ, кожен має право на належні, безпені умови праці та на зарплату, яка є не нижчою від визначеної законом. Такий факт є неприпустимим і ганебним", - каже Ігор Фріс. 

Відтак цю проблему депутат обіцяє тримати на контролі та в межах наданих повноважень сприяти виплаті заборгованості.

Інші новини

27.04.2022
Уряд вніс зміни до законодавства щодо повноцінного відновлення роботи нотаріусів під час воєнного стану

Уряд прийняв постанову "Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо діяльності нотаріусів та функціонування єдиних та державних р

23.02.2022
Закон про зброю Ігоря Фріса Рада підтримала в першому читанні

274-ма голосами депутати Верховної Ради України підтримали законопроект співавторства народного депутата України Ігоря Фріса про обіг цивільної вогнепальної зброї №

17.02.2022
Закон Ігоря Фріса про амністію Рада ухвалила в першому читанні

Сьогодні Верховна Рада України в першому читанні ухвалила законопроєкт авторства Ігоря Фріса «Про амністію з нагоди 30ї річниці незалежності України"

07.02.2022
Нардепи пропонують встановити нульову ставку ПДВ на харчі – Ігор Фріс спільно з колегами подав до ВРУ новий законопроєкт 

Відмінити до 1 січня 2023року ПДВ на продукти харчування, які виробляються та реалізуються в Україні, та знизити до 7% ПДВ на житлово-комунальні послуги.