Чи можливе перенесення виборів через «червону зону»?

16.10.2020

Відповідно до законодавства, вибори в Україні можуть скасувати чи перенести лише за двох умов: введення воєнного чи надзвичайного стану.

Як зазначає народний депутат України Ігор Фріс, питання виборів в Україні наразі регулюється єдиним документом – Конституцією України. 
Відтак там передбачений виключний перелік випадків, коли вибори переносяться або не відбуваються. Це воєнний або надзвичайний стан.

«Жодні карантинні обмеження, адаптивний карантин, або будь-які інші обмеження, пов’язані з COVID-19, не передбачають відміни чи перенесення виборів. Наразі «червона» зона передбачає лише дотримання певних процедурних питань, пов’язаних з одночасним перебуванням кількох осіб в одному місці, які мають убезпечити людей від зараження вірусом», - підкреслив Ігор Фріс.

 

 

Інші новини

13.04.2023
Робоча група фіналізує зміни до законодавства про нотаріат

Порівняльна таблиця до законопроекту 5644, який перебуває на розгляді в комітеті правової політики ВРУ, майже готова. 

12.04.2023
Президент підписав закон щодо забезпечення прав українців на пенсійне забезпечення в умовах воєнного стану

Володимир Зеленський підписав Закон України № 2981-ІХ «Про внесення зміни до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» щодо призначення пен

07.04.2023
Подано і зареєстровано законопроект щодо регулювання правовідносин, пов'язаних з призначенням та отриманням одноразової грошової допомоги за загиблими у війні

За безпосередньої участі та авторства Інни Бернацької, Дмитра Йовдія, Андрія Сторожука, Ігоря Фріса подано та зареєстровано проект закону «Про внесення змін до Закону України "Про соціальний і прав

28.01.2023
У Тлумачі на Прикарпатті міський парк назвали іменем загиблого бійця Романа Круховського

За поданням народного депутата України Ігоря Фріса у Тлумачі, що на Івано-Франківщині, парк назвали іменем загиблого військовослужбовця, першого міського голови Романа Круховського.