Чи зможуть нотаріуси та адвокати ставати держслужбовцями? - ВРУ розгляне правки Ігоря Фріса до галузевого закону

02.02.2021

Нотаріусам, адвокатам та арбітражним керуючим (розпорядники майна, керуючі санацією, ліквідатори) можуть дозволити ставати держслужбовцями вищої ланки. 

Сьогодні у порядку денному Верховної Ради України законопроект №4361 «Про внесення змін до Закону України « Про державну службу» щодо розширення кола осіб, які можуть претендувати на вступ на службу», автором якого є народний депутат України Ігор Фріс. 

За його словами, зміни до законодавства про держслужбу значно розширять коло кваліфікованих фахівців, які мають право претендувати на вступ до державної служби. А також поліпшать якісний склад чиновників.

«В українському законодавстві є така прогалина, коли стаж роботи, наприклад, нотаріусом, адвокатом, приватним виконавцем не зараховується до необхідного стажу, який би дозволив претендувати на зайняття відповідної посади у державній службі. Виникає ситуація, коли особа, яка пропрацювала 2 роки клерком, до прикладу, у районному відділі, з точки зору законодавства, значно професійніша і цінніша для держави, ніж досвідчений адвоката чи нотаріус. І це поряд з тим, що останні, аби здобути право на професію, проходять стажування, складають іспити, постійно підвищують кваліфікацію і реально є хедлайнерами юридичної професії», - переконаний Ігор Фріс.

Аби усунути цей недолік, члени Нотаріальної палати розробили текст змін до Закону про державну службу.  

Основна мета нововведень - підтримка подальшої реалізації реформи державної служби, захисту прав людей та підвищення загального професійного рівня осіб, що беруть участь в конкурсах на посади у держслужбі.

 

Інші новини

11.05.2021
За отруєння бджіл та навколишнього середовища агропідприємства мають нести кримінальну відповідальність, - Ігор Фріс

З'ясувати причини та винуватців отруєння близько 20 десятків бджолосімей у трьох селах Тисменицької громади (Милування, Вільшаниця, Рошнів).

30.04.2021
Готелі ФОПів теж отримуватимуть зірки і категорії - Рада підтримала закон Ігоря Фріса

Закон сприятиме розвитку ринку надання готельних послуг та збільшенню зайнятості населення.

16.04.2021
Що пропонує антирейдерський законопроєкт співавторства Ігоря Фріса, який Рада підтримала у першому читанні

15 квітня на позачерговому засіданні ВРУ підтримала в першому читанні законопроєкт

14.04.2021
54 млн грн на розвиток 84 округу за сприяння Ігоря Фріса спрямовано з держбюджету

Цьогоріч з ДФРР профінансують будівництво дитсадка в Чорнолізцях, народного дому в Пшеничниках, НВК в Чукалівці та очисних споруд в Галичі.