Чи зможуть нотаріуси та адвокати ставати держслужбовцями? - ВРУ розгляне правки Ігоря Фріса до галузевого закону

02.02.2021

Нотаріусам, адвокатам та арбітражним керуючим (розпорядники майна, керуючі санацією, ліквідатори) можуть дозволити ставати держслужбовцями вищої ланки. 

Сьогодні у порядку денному Верховної Ради України законопроект №4361 «Про внесення змін до Закону України « Про державну службу» щодо розширення кола осіб, які можуть претендувати на вступ на службу», автором якого є народний депутат України Ігор Фріс. 

За його словами, зміни до законодавства про держслужбу значно розширять коло кваліфікованих фахівців, які мають право претендувати на вступ до державної служби. А також поліпшать якісний склад чиновників.

«В українському законодавстві є така прогалина, коли стаж роботи, наприклад, нотаріусом, адвокатом, приватним виконавцем не зараховується до необхідного стажу, який би дозволив претендувати на зайняття відповідної посади у державній службі. Виникає ситуація, коли особа, яка пропрацювала 2 роки клерком, до прикладу, у районному відділі, з точки зору законодавства, значно професійніша і цінніша для держави, ніж досвідчений адвоката чи нотаріус. І це поряд з тим, що останні, аби здобути право на професію, проходять стажування, складають іспити, постійно підвищують кваліфікацію і реально є хедлайнерами юридичної професії», - переконаний Ігор Фріс.

Аби усунути цей недолік, члени Нотаріальної палати розробили текст змін до Закону про державну службу.  

Основна мета нововведень - підтримка подальшої реалізації реформи державної служби, захисту прав людей та підвищення загального професійного рівня осіб, що беруть участь в конкурсах на посади у держслужбі.

 

Інші новини

13.04.2023
Робоча група фіналізує зміни до законодавства про нотаріат

Порівняльна таблиця до законопроекту 5644, який перебуває на розгляді в комітеті правової політики ВРУ, майже готова. 

12.04.2023
Президент підписав закон щодо забезпечення прав українців на пенсійне забезпечення в умовах воєнного стану

Володимир Зеленський підписав Закон України № 2981-ІХ «Про внесення зміни до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» щодо призначення пен

07.04.2023
Подано і зареєстровано законопроект щодо регулювання правовідносин, пов'язаних з призначенням та отриманням одноразової грошової допомоги за загиблими у війні

За безпосередньої участі та авторства Інни Бернацької, Дмитра Йовдія, Андрія Сторожука, Ігоря Фріса подано та зареєстровано проект закону «Про внесення змін до Закону України "Про соціальний і прав

28.01.2023
У Тлумачі на Прикарпатті міський парк назвали іменем загиблого бійця Романа Круховського

За поданням народного депутата України Ігоря Фріса у Тлумачі, що на Івано-Франківщині, парк назвали іменем загиблого військовослужбовця, першого міського голови Романа Круховського.