Чи зможуть нотаріуси та адвокати ставати держслужбовцями? - ВРУ розгляне правки Ігоря Фріса до галузевого закону

02.02.2021

Нотаріусам, адвокатам та арбітражним керуючим (розпорядники майна, керуючі санацією, ліквідатори) можуть дозволити ставати держслужбовцями вищої ланки. 

Сьогодні у порядку денному Верховної Ради України законопроект №4361 «Про внесення змін до Закону України « Про державну службу» щодо розширення кола осіб, які можуть претендувати на вступ на службу», автором якого є народний депутат України Ігор Фріс. 

За його словами, зміни до законодавства про держслужбу значно розширять коло кваліфікованих фахівців, які мають право претендувати на вступ до державної служби. А також поліпшать якісний склад чиновників.

«В українському законодавстві є така прогалина, коли стаж роботи, наприклад, нотаріусом, адвокатом, приватним виконавцем не зараховується до необхідного стажу, який би дозволив претендувати на зайняття відповідної посади у державній службі. Виникає ситуація, коли особа, яка пропрацювала 2 роки клерком, до прикладу, у районному відділі, з точки зору законодавства, значно професійніша і цінніша для держави, ніж досвідчений адвоката чи нотаріус. І це поряд з тим, що останні, аби здобути право на професію, проходять стажування, складають іспити, постійно підвищують кваліфікацію і реально є хедлайнерами юридичної професії», - переконаний Ігор Фріс.

Аби усунути цей недолік, члени Нотаріальної палати розробили текст змін до Закону про державну службу.  

Основна мета нововведень - підтримка подальшої реалізації реформи державної служби, захисту прав людей та підвищення загального професійного рівня осіб, що беруть участь в конкурсах на посади у держслужбі.

 

Інші новини

01.12.2021
На БуТЕС повинні негайно провести перевірку щодо охорони праці та розпочати розслідування через опіки 4 людей, - Ігор Фріс 

Негайно відреагувати на факти виникнення частих аварійних ситуацій на Бурштинській ТЕС та провести перевірку обставин щодо пожежі на сьомому енергоблоці, в резу

23.11.2021
Три дороги у 84 окрузі включать у президентську програму "Велике будівництво" 

Йде мова про дороги Тлумач-Лісна Тарновиця, Озеряни-Рожнів, Залуква-Боднарів

17.11.2021
Ігор Фріс: Нотаріуси отримають реальний доступ до демографічного реєстру 

Верховна Рада України сьогодні ухвалила проєкт закону 3989, який передбачає  уточнення порядку доступу нотаріусів до Єдиного державного демографічного реєстру.

16.11.2021
Ухвалено закон про медіацію з правками Ігоря Фріса  

Верховна Рада України сьогодні ухвалила законопроєкт 3504 про медіацію з урахув