Чимало норм "банківського" законопроекту спірні та антиконституційні, - Ігор Фріс

22.04.2020

Сьогодні народний депутат України Ігор Фріс на запрошення колег-депутатів повторно взяв участь в онлайн-засіданні  комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики. На ньому депутати готують до другого читання законопроект №2571-д " Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення деяких механізмів регулювання банківської діяльності". 

Ігор Фріс намагався переконати колег  виключити із законопроекту частину 5 ст. 334 Цивільного кодексу, яка встановлює особливий порядок набуття права власності на майно банків за участю Фонду гарантування вкладів. Натомість нардеп переконаний, що кодекс не може встановлювати преференції  для будь-кого. При цьому він ще й розриває правову інституцію власності і держреєстрації. 

"Прикрим є факт, що представник фонду - керівник юридичного департаменту абсолютно не розуміє відмінність іпотеки від права власності  та як відбувається перехід цих прав", - зазначив Ігор Фріс. 

Після його виступу голосування по цьому пункту перенесли. 
Відтак депутат зазначає, що братиме участь у обговоренні законопроекту і надалі, адже у цьому  документі чимало спірних та антиконституційних норм. 

"Законопроект містить 2% правок щодо націоналізованих банків, а решта стосується фантастичних преференцій НБУ і ФГВ перед іншими учасниками фінансового сектору економіки. 

Інші норми, які, м’яко кажучи, спірні, а в більшості антиконституційні (до речі, наявний негативний висновок ГНЕУ ВРУ щодо конституційності), на жаль, підтримуються більшістю членів комітету без заперечень", - зауважив Ігор Фріс.

Інші новини

13.04.2023
Робоча група фіналізує зміни до законодавства про нотаріат

Порівняльна таблиця до законопроекту 5644, який перебуває на розгляді в комітеті правової політики ВРУ, майже готова. 

12.04.2023
Президент підписав закон щодо забезпечення прав українців на пенсійне забезпечення в умовах воєнного стану

Володимир Зеленський підписав Закон України № 2981-ІХ «Про внесення зміни до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» щодо призначення пен

07.04.2023
Подано і зареєстровано законопроект щодо регулювання правовідносин, пов'язаних з призначенням та отриманням одноразової грошової допомоги за загиблими у війні

За безпосередньої участі та авторства Інни Бернацької, Дмитра Йовдія, Андрія Сторожука, Ігоря Фріса подано та зареєстровано проект закону «Про внесення змін до Закону України "Про соціальний і прав

28.01.2023
У Тлумачі на Прикарпатті міський парк назвали іменем загиблого бійця Романа Круховського

За поданням народного депутата України Ігоря Фріса у Тлумачі, що на Івано-Франківщині, парк назвали іменем загиблого військовослужбовця, першого міського голови Романа Круховського.