Цього тижня ВРУ планує розглянути законопроект про цивільну зброю 

16.02.2021

Законопроєкт №4335, співаавтором якого є народний депутат України Ігор Фріс, «Про обіг цивільної вогнепальної зброї та бойових припасів до неї» у ВРУ зареєстрували ще в листопаді 2020 року. 

Цього тижня до порядку денного сесійного засідання внесений його розгляд. 

Цей законопроект Ігор Фріс називає революцією в українському законодавстві. Адже він  надасть можливість громадянам мати, купувати, використовувати, зберігати, транспортувати, спадкувати, продавати короткоствольну нарізну зброю: пістолети і револьвери. 

Ключові моменти щодо законопроекту:

- ЗП розробляла робоча група, до якої увійшли зброярі, науковці, нардепи, учасники асоціації власників зброї. 
- Проект закону містить велику кількість норм, пов'язаних з обігом зброї. Він направлений на врегулювання обігу зброї, визначає види зброї, людей, які мають право її мати, визначає заборону використання автоматичної зброї громадянами України. 
- Встановлена жорстка санкція за незаконне носіння зброї. 
- Є багато важелів, які мають не допустити потрапляння зброї в проблемні руки. 
- Носіння зброї відтерміновується на кілька років. Воно буде врегульоване іншим законом. 

«Переконаний, що в першому читанні закон повинен бути ухвалений. Після цього ми будемо його далі обговорювати та враховувати пропозиції. Адже Україна за 30 років незалежності готова до того, аби питання з обігом зброї були врегульоване саме на законодавчому рівні, а не лише на рівні інструкцій МВС. Це революція для нашої країни. Мій законопроект розроблено за участю провідних фахівців, експертів і науковців, Асоціації власників вогнепальної зброї. Кожен, умовно кажучи, зробив по кроку назад. Але ми робимо революційний законопроєкт, який надасть змогу громадянам мати, купувати, використовувати, зберігати, транспортувати, спадкувати, продавати короткоствольну нарізну зброю: пістолети і револьвери», - переконаний Ігор Фріс. 

Зараз основне завдання законопроєкту, вважає законотворець, - дати можливість українцям мати зброю у своєму володінні для захисту своїх прав, законних інтересів та прав і інтересів своєї родини.
Відтак в документі визначається, що місце зберігання зброї може бути не тільки одне, а будь-яке володіння особи, яке належить їй на праві власності або праві користування. 

«І плюс до цього всього – купівля, продаж, спадкування, види класифікації зброї, боєприпасів. Що дозволено, що не дозволено. Багато чого про реєстри. Хоч деякі речі для мене є дещо незрозумілими.  Наприклад, Міністерство юстиції відмовилося від того, щоб бути держателем реєстру власників цивільної зброї. На моє переконання, якщо ми говоримо про цивільні відносини, саме воно має бути цим держателем, а не Міністерство внутрішніх справ, яке із задоволенням готове на себе це взяти. Але це технічні моменти, які теж потребують регламентації й вирішення», - зазначає Ігор Фріс.

Інші новини

13.04.2023
Робоча група фіналізує зміни до законодавства про нотаріат

Порівняльна таблиця до законопроекту 5644, який перебуває на розгляді в комітеті правової політики ВРУ, майже готова. 

12.04.2023
Президент підписав закон щодо забезпечення прав українців на пенсійне забезпечення в умовах воєнного стану

Володимир Зеленський підписав Закон України № 2981-ІХ «Про внесення зміни до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» щодо призначення пен

07.04.2023
Подано і зареєстровано законопроект щодо регулювання правовідносин, пов'язаних з призначенням та отриманням одноразової грошової допомоги за загиблими у війні

За безпосередньої участі та авторства Інни Бернацької, Дмитра Йовдія, Андрія Сторожука, Ігоря Фріса подано та зареєстровано проект закону «Про внесення змін до Закону України "Про соціальний і прав

28.01.2023
У Тлумачі на Прикарпатті міський парк назвали іменем загиблого бійця Романа Круховського

За поданням народного депутата України Ігоря Фріса у Тлумачі, що на Івано-Франківщині, парк назвали іменем загиблого військовослужбовця, першого міського голови Романа Круховського.