Законопроєкт №4335, співаавтором якого є народний депутат України Ігор Фріс, «Про обіг цивільної вогнепальної зброї та бойових припасів до неї» у ВРУ зареєстрували ще в листопаді 2020 року.
Цього тижня до порядку денного сесійного засідання внесений його розгляд.
Цей законопроект Ігор Фріс називає революцією в українському законодавстві. Адже він надасть можливість громадянам мати, купувати, використовувати, зберігати, транспортувати, спадкувати, продавати короткоствольну нарізну зброю: пістолети і револьвери.
Ключові моменти щодо законопроекту:
- ЗП розробляла робоча група, до якої увійшли зброярі, науковці, нардепи, учасники асоціації власників зброї.
- Проект закону містить велику кількість норм, пов'язаних з обігом зброї. Він направлений на врегулювання обігу зброї, визначає види зброї, людей, які мають право її мати, визначає заборону використання автоматичної зброї громадянами України.
- Встановлена жорстка санкція за незаконне носіння зброї.
- Є багато важелів, які мають не допустити потрапляння зброї в проблемні руки.
- Носіння зброї відтерміновується на кілька років. Воно буде врегульоване іншим законом.
«Переконаний, що в першому читанні закон повинен бути ухвалений. Після цього ми будемо його далі обговорювати та враховувати пропозиції. Адже Україна за 30 років незалежності готова до того, аби питання з обігом зброї були врегульоване саме на законодавчому рівні, а не лише на рівні інструкцій МВС. Це революція для нашої країни. Мій законопроект розроблено за участю провідних фахівців, експертів і науковців, Асоціації власників вогнепальної зброї. Кожен, умовно кажучи, зробив по кроку назад. Але ми робимо революційний законопроєкт, який надасть змогу громадянам мати, купувати, використовувати, зберігати, транспортувати, спадкувати, продавати короткоствольну нарізну зброю: пістолети і револьвери», - переконаний Ігор Фріс.
Зараз основне завдання законопроєкту, вважає законотворець, - дати можливість українцям мати зброю у своєму володінні для захисту своїх прав, законних інтересів та прав і інтересів своєї родини.
Відтак в документі визначається, що місце зберігання зброї може бути не тільки одне, а будь-яке володіння особи, яке належить їй на праві власності або праві користування.
«І плюс до цього всього – купівля, продаж, спадкування, види класифікації зброї, боєприпасів. Що дозволено, що не дозволено. Багато чого про реєстри. Хоч деякі речі для мене є дещо незрозумілими. Наприклад, Міністерство юстиції відмовилося від того, щоб бути держателем реєстру власників цивільної зброї. На моє переконання, якщо ми говоримо про цивільні відносини, саме воно має бути цим держателем, а не Міністерство внутрішніх справ, яке із задоволенням готове на себе це взяти. Але це технічні моменти, які теж потребують регламентації й вирішення», - зазначає Ігор Фріс.