Цього тижня ВРУ планує розглянути законопроект про цивільну зброю 

16.02.2021

Законопроєкт №4335, співаавтором якого є народний депутат України Ігор Фріс, «Про обіг цивільної вогнепальної зброї та бойових припасів до неї» у ВРУ зареєстрували ще в листопаді 2020 року. 

Цього тижня до порядку денного сесійного засідання внесений його розгляд. 

Цей законопроект Ігор Фріс називає революцією в українському законодавстві. Адже він  надасть можливість громадянам мати, купувати, використовувати, зберігати, транспортувати, спадкувати, продавати короткоствольну нарізну зброю: пістолети і револьвери. 

Ключові моменти щодо законопроекту:

- ЗП розробляла робоча група, до якої увійшли зброярі, науковці, нардепи, учасники асоціації власників зброї. 
- Проект закону містить велику кількість норм, пов'язаних з обігом зброї. Він направлений на врегулювання обігу зброї, визначає види зброї, людей, які мають право її мати, визначає заборону використання автоматичної зброї громадянами України. 
- Встановлена жорстка санкція за незаконне носіння зброї. 
- Є багато важелів, які мають не допустити потрапляння зброї в проблемні руки. 
- Носіння зброї відтерміновується на кілька років. Воно буде врегульоване іншим законом. 

«Переконаний, що в першому читанні закон повинен бути ухвалений. Після цього ми будемо його далі обговорювати та враховувати пропозиції. Адже Україна за 30 років незалежності готова до того, аби питання з обігом зброї були врегульоване саме на законодавчому рівні, а не лише на рівні інструкцій МВС. Це революція для нашої країни. Мій законопроект розроблено за участю провідних фахівців, експертів і науковців, Асоціації власників вогнепальної зброї. Кожен, умовно кажучи, зробив по кроку назад. Але ми робимо революційний законопроєкт, який надасть змогу громадянам мати, купувати, використовувати, зберігати, транспортувати, спадкувати, продавати короткоствольну нарізну зброю: пістолети і револьвери», - переконаний Ігор Фріс. 

Зараз основне завдання законопроєкту, вважає законотворець, - дати можливість українцям мати зброю у своєму володінні для захисту своїх прав, законних інтересів та прав і інтересів своєї родини.
Відтак в документі визначається, що місце зберігання зброї може бути не тільки одне, а будь-яке володіння особи, яке належить їй на праві власності або праві користування. 

«І плюс до цього всього – купівля, продаж, спадкування, види класифікації зброї, боєприпасів. Що дозволено, що не дозволено. Багато чого про реєстри. Хоч деякі речі для мене є дещо незрозумілими.  Наприклад, Міністерство юстиції відмовилося від того, щоб бути держателем реєстру власників цивільної зброї. На моє переконання, якщо ми говоримо про цивільні відносини, саме воно має бути цим держателем, а не Міністерство внутрішніх справ, яке із задоволенням готове на себе це взяти. Але це технічні моменти, які теж потребують регламентації й вирішення», - зазначає Ігор Фріс.

Інші новини

01.12.2021
На БуТЕС повинні негайно провести перевірку щодо охорони праці та розпочати розслідування через опіки 4 людей, - Ігор Фріс 

Негайно відреагувати на факти виникнення частих аварійних ситуацій на Бурштинській ТЕС та провести перевірку обставин щодо пожежі на сьомому енергоблоці, в резу

23.11.2021
Три дороги у 84 окрузі включать у президентську програму "Велике будівництво" 

Йде мова про дороги Тлумач-Лісна Тарновиця, Озеряни-Рожнів, Залуква-Боднарів

17.11.2021
Ігор Фріс: Нотаріуси отримають реальний доступ до демографічного реєстру 

Верховна Рада України сьогодні ухвалила проєкт закону 3989, який передбачає  уточнення порядку доступу нотаріусів до Єдиного державного демографічного реєстру.

16.11.2021
Ухвалено закон про медіацію з правками Ігоря Фріса  

Верховна Рада України сьогодні ухвалила законопроєкт 3504 про медіацію з урахув