Галицький замок чекає "Велика реставрація", - за сприяння Ігоря Фріса об'єкт потрапив до президентського проєкту

24.05.2021

Міністерство культури та інформаційної політики України опублікувало перелік проєктів з реставрації пам'яток культури в рамках програми “Велика Реставрація”.

Серед 22 об' єктів з усієї України, де будуть проводити роботи цьогоріч, є і Національний заповідник "Давній Галич". Залучити таку підтримку від держави вдалося завдяки сприянню народного депутата України Ігоря Фріса. 

Наразі це перший крок - виготовлення проєктно-кошторисної документації на проведення ремонтно-реставраційних робіт пам'ятки архітектури національного значення XIV-XVII ст. Галицького замку. На ці потреби з державного бюджету виділять близько 9 млн грн. 

Галицький Замок - це беззаперечна візитівка не лише Галича, але й усієї області. Це наша культурна спадщина, яка пов'язує з багатостолітньою історією. Ми просто не маємо права залишити все так, як є. 
Галицький замок - це своєрідний магніт, який  дозволить залучити на Прикарпаття значну кількість туристів. А це неодмінно сприятиме економічному зростанню краю
", - переконаний Ігор Фріс

Перелік проектів, рекомендований експертною групою, був визначений з урахуванням: об’єктивності та повноти інформації, наданої у заявках, враховуючи розроблену науково-проектну документацію із кошторисом видатків; дотримання принципу територіальності розташування пам'яток культурної спадщини; об'єктів – пам'яток культурної спадщини, на яких уже розпочато роботи з реставрації, консервації, ремонту, а також фінансування на поточний рік.

Інші новини

11.06.2021
Захищаємо право інтелектуальної власності – у ВРУ зареєстрували законопроект про авторське право і суміжні права

Його підписантом є і народний депутат України від 84 виборчого округу Ігор Фріс. 

Ігор Фріс
09.06.2021
Масштабна реформа нотаріату триває - Ігор Фріс підписав законпроєкт про удосконалення регулювання нотаріальної діяльності 

Народний депутат України Ігор Фріс підписав рамковий проєкт закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення регулювання нотаріальної діяльності».

27.05.2021
84 округ отримав 54 млн грн з ДФРР, левова частка - для Тисменицької ТГ

Міністерство  розвитку громад та територій України спрямувало 202 млн 315 тис грн для Прикарпаття на реалізацію проєктів регіонального розвитку за програмою «Підтримка регіональної політики України

26.05.2021
1125-річчя Галича має відзначатися на державному рівні - Ігор Фріс подав до ВРУ відповідний проєкт постанови

У постанові передбачені проведення культурно-мистецьких, освітніх заходів, реставрація пам'яток архітектури, поліпшення транспортного сполучення в Галицькій ТГ.