Ігор Фріс: Наш законопроєкт про цивільну зброю - революція для України

23.12.2020

У листопаді цього року у ВРУ зареєстрували законопроєкт №4335 «Про обіг цивільної вогнепальної зброї та бойових припасів до неї», співаавтором якого є народний депутат України Ігор Фріс.

Цей законопроект Ігор Фріс називає революцією в українському законодавстві. Адже він  надасть можливість громадянам мати, купувати, використовувати, зберігати, транспортувати, спадкувати, продавати короткоствольну нарізну зброю: пістолети і револьвери. На цьому нардеп наголосив у інтерв’ю для видання Цензор.НЕТ.

«Це революція для нашої країни. Мій законопроект розроблено за участю провідних фахівців, експертів і науковців, Асоціації власників вогнепальної зброї. На жаль, через пандемію ми не могли зустрічатися, але це були багатогодинні засідання робочої групи в ZOOMі. Було сформовано кінцеву позицію. Кожен, умовно кажучи, зробив по кроку назад. Але ми робимо революційний законопроєкт, який надасть змогу громадянам мати, купувати, використовувати, зберігати, транспортувати, спадкувати, продавати короткоствольну нарізну зброю: пістолети і револьвери», - переконаний Ігор Фріс. 

Також в інтерв’ю нардеп зазначив, що Українська асоціація власників зброї головним недоліком проєкту закону вважає питання неможливості вільного носіння зброї.

«Для них це було основним. Численних доводів під час багатогодинних дискусій - мовляв, друзі, зрозумійте, у нас нині немає великої підтримки у питанні вільного обігу зброї, - не почули. Половина Верховної Ради, можливо, й менше, готова його підтримати. Нам треба проводити інформаційну кампанію, переконувати колег, що це необхідно. Що час настав – і треба врегулювати це питання. Злочинці завжди мають зброю. Зброї не мають законослухняні громадяни. Наполягали: ні, нам треба носіння. А подекуди нам треба носіння із глушниками. Вони подали альтернативний до нашого законопроект, де це все дозволено», - підкреслив нардеп. 

Наразі до проєкту закону висловили деякі свої зауваження та підтримали його Міністерство фінансів, Міністерство внутрішніх справ, Уповноважений Верховної Ради з прав людини. 

«Наше бачення – ухвалити його в першому читанні. Тобто зробити перший крок, після якого ми можемо щось обговорювати, давати пропозиції. Та ми повинні рухатися в цьому законопроєкті step by step, не дозволяючи одразу все - щоб не бути атакованими іншою частиною суспільства, яка категорично проти зброї - і все ж таки врегулювати питання її обігу в нашій державі. Тому що зброї на руках безліч. Ця зброя на руках у тих, хто не вміє нею користуватися; цього теж не треба забувати», - переконаний Ігор Фріс. 

Зараз основне завдання законопроєкту, вважає законотворець, - дати можливість українцям мати зброю у своєму володінні для захисту своїх прав, законних інтересів та прав і інтересів своєї родини.

Відтак в документі визначається, що місце зберігання зброї може бути не тільки одне, а будь-яке володіння особи, яке належить їй на праві власності або праві користування. 

«І плюс до цього всього – купівля, продаж, спадкування, види класифікації зброї, боєприпасів. Що дозволено, що не дозволено. Багато чого про реєстри. Хоч деякі речі для мене є дещо незрозумілими.  Наприклад, Міністерство юстиції відмовилося від того, щоб бути держателем реєстру власників цивільної зброї. На моє переконання, якщо ми говоримо про цивільні відносини, саме воно має бути цим держателем, а не Міністерство внутрішніх справ, яке із задоволенням готове на себе це взяти. Але це технічні моменти, які там само потребують регламентації й вирішення», - зазначив Ігор Фріс в інтерв’ю для видання Цензор.НЕТ.

 

Інші новини

01.12.2021
На БуТЕС повинні негайно провести перевірку щодо охорони праці та розпочати розслідування через опіки 4 людей, - Ігор Фріс 

Негайно відреагувати на факти виникнення частих аварійних ситуацій на Бурштинській ТЕС та провести перевірку обставин щодо пожежі на сьомому енергоблоці, в резу

23.11.2021
Три дороги у 84 окрузі включать у президентську програму "Велике будівництво" 

Йде мова про дороги Тлумач-Лісна Тарновиця, Озеряни-Рожнів, Залуква-Боднарів

17.11.2021
Ігор Фріс: Нотаріуси отримають реальний доступ до демографічного реєстру 

Верховна Рада України сьогодні ухвалила проєкт закону 3989, який передбачає  уточнення порядку доступу нотаріусів до Єдиного державного демографічного реєстру.

16.11.2021
Ухвалено закон про медіацію з правками Ігоря Фріса  

Верховна Рада України сьогодні ухвалила законопроєкт 3504 про медіацію з урахув