Ігор Фріс: Наш законопроєкт про цивільну зброю - революція для України

23.12.2020

У листопаді цього року у ВРУ зареєстрували законопроєкт №4335 «Про обіг цивільної вогнепальної зброї та бойових припасів до неї», співаавтором якого є народний депутат України Ігор Фріс.

Цей законопроект Ігор Фріс називає революцією в українському законодавстві. Адже він  надасть можливість громадянам мати, купувати, використовувати, зберігати, транспортувати, спадкувати, продавати короткоствольну нарізну зброю: пістолети і револьвери. На цьому нардеп наголосив у інтерв’ю для видання Цензор.НЕТ.

«Це революція для нашої країни. Мій законопроект розроблено за участю провідних фахівців, експертів і науковців, Асоціації власників вогнепальної зброї. На жаль, через пандемію ми не могли зустрічатися, але це були багатогодинні засідання робочої групи в ZOOMі. Було сформовано кінцеву позицію. Кожен, умовно кажучи, зробив по кроку назад. Але ми робимо революційний законопроєкт, який надасть змогу громадянам мати, купувати, використовувати, зберігати, транспортувати, спадкувати, продавати короткоствольну нарізну зброю: пістолети і револьвери», - переконаний Ігор Фріс. 

Також в інтерв’ю нардеп зазначив, що Українська асоціація власників зброї головним недоліком проєкту закону вважає питання неможливості вільного носіння зброї.

«Для них це було основним. Численних доводів під час багатогодинних дискусій - мовляв, друзі, зрозумійте, у нас нині немає великої підтримки у питанні вільного обігу зброї, - не почули. Половина Верховної Ради, можливо, й менше, готова його підтримати. Нам треба проводити інформаційну кампанію, переконувати колег, що це необхідно. Що час настав – і треба врегулювати це питання. Злочинці завжди мають зброю. Зброї не мають законослухняні громадяни. Наполягали: ні, нам треба носіння. А подекуди нам треба носіння із глушниками. Вони подали альтернативний до нашого законопроект, де це все дозволено», - підкреслив нардеп. 

Наразі до проєкту закону висловили деякі свої зауваження та підтримали його Міністерство фінансів, Міністерство внутрішніх справ, Уповноважений Верховної Ради з прав людини. 

«Наше бачення – ухвалити його в першому читанні. Тобто зробити перший крок, після якого ми можемо щось обговорювати, давати пропозиції. Та ми повинні рухатися в цьому законопроєкті step by step, не дозволяючи одразу все - щоб не бути атакованими іншою частиною суспільства, яка категорично проти зброї - і все ж таки врегулювати питання її обігу в нашій державі. Тому що зброї на руках безліч. Ця зброя на руках у тих, хто не вміє нею користуватися; цього теж не треба забувати», - переконаний Ігор Фріс. 

Зараз основне завдання законопроєкту, вважає законотворець, - дати можливість українцям мати зброю у своєму володінні для захисту своїх прав, законних інтересів та прав і інтересів своєї родини.

Відтак в документі визначається, що місце зберігання зброї може бути не тільки одне, а будь-яке володіння особи, яке належить їй на праві власності або праві користування. 

«І плюс до цього всього – купівля, продаж, спадкування, види класифікації зброї, боєприпасів. Що дозволено, що не дозволено. Багато чого про реєстри. Хоч деякі речі для мене є дещо незрозумілими.  Наприклад, Міністерство юстиції відмовилося від того, щоб бути держателем реєстру власників цивільної зброї. На моє переконання, якщо ми говоримо про цивільні відносини, саме воно має бути цим держателем, а не Міністерство внутрішніх справ, яке із задоволенням готове на себе це взяти. Але це технічні моменти, які там само потребують регламентації й вирішення», - зазначив Ігор Фріс в інтерв’ю для видання Цензор.НЕТ.

 

Інші новини

11.05.2021
За отруєння бджіл та навколишнього середовища агропідприємства мають нести кримінальну відповідальність, - Ігор Фріс

З'ясувати причини та винуватців отруєння близько 20 десятків бджолосімей у трьох селах Тисменицької громади (Милування, Вільшаниця, Рошнів).

30.04.2021
Готелі ФОПів теж отримуватимуть зірки і категорії - Рада підтримала закон Ігоря Фріса

Закон сприятиме розвитку ринку надання готельних послуг та збільшенню зайнятості населення.

16.04.2021
Що пропонує антирейдерський законопроєкт співавторства Ігоря Фріса, який Рада підтримала у першому читанні

15 квітня на позачерговому засіданні ВРУ підтримала в першому читанні законопроєкт

14.04.2021
54 млн грн на розвиток 84 округу за сприяння Ігоря Фріса спрямовано з держбюджету

Цьогоріч з ДФРР профінансують будівництво дитсадка в Чорнолізцях, народного дому в Пшеничниках, НВК в Чукалівці та очисних споруд в Галичі.