Ігор Фріс: Нотаріуси отримають реальний доступ до демографічного реєстру 

17.11.2021

Верховна Рада України сьогодні ухвалила проєкт закону 3989, який передбачає  уточнення порядку доступу нотаріусів до Єдиного державного демографічного реєстру.

Метою документу є усунення неузгодженостей в законах «Про нотаріат» та «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус". Відтак, у першому з них йдеться по те, що нотаріус обов’язково використовує цей реєстр, а у другому – нотаріуси не зазначені серед суб’єктів, що мають до нього доступ.

"У ст. 41 закону про нотаріат йдеться про те, що нотаріус має доступ до всіх єдиних державних реєстрів. В теорії це стосується і демографічного. Але по факту нотаріуси не мають доступу до демреєстру з 2014 року. Без цього складно забезпечувати права та інтереси учасників цивільного процесу, простих громадян, юросіб. І нотаріуси не можуть в дійсності встановлювати справжність документів. Не можуть з’ясувати, чи особа, яка звернулася, є живою,  чи це – двійник", - наголошує народний депутат України Ігор Фріс. 

Тож ухвалення закону 3989 виправляє цю ситуацію. Таким чином усуваються проблеми, що можуть виникати при зверненні недобросовісних заявників. 

 

Інші новини

01.12.2021
На БуТЕС повинні негайно провести перевірку щодо охорони праці та розпочати розслідування через опіки 4 людей, - Ігор Фріс 

Негайно відреагувати на факти виникнення частих аварійних ситуацій на Бурштинській ТЕС та провести перевірку обставин щодо пожежі на сьомому енергоблоці, в резу

23.11.2021
Три дороги у 84 окрузі включать у президентську програму "Велике будівництво" 

Йде мова про дороги Тлумач-Лісна Тарновиця, Озеряни-Рожнів, Залуква-Боднарів

16.11.2021
Ухвалено закон про медіацію з правками Ігоря Фріса  

Верховна Рада України сьогодні ухвалила законопроєкт 3504 про медіацію з урахув