Ігор Фріс: Нотаріуси отримають реальний доступ до демографічного реєстру 

17.11.2021

Верховна Рада України сьогодні ухвалила проєкт закону 3989, який передбачає  уточнення порядку доступу нотаріусів до Єдиного державного демографічного реєстру.

Метою документу є усунення неузгодженостей в законах «Про нотаріат» та «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус". Відтак, у першому з них йдеться по те, що нотаріус обов’язково використовує цей реєстр, а у другому – нотаріуси не зазначені серед суб’єктів, що мають до нього доступ.

"У ст. 41 закону про нотаріат йдеться про те, що нотаріус має доступ до всіх єдиних державних реєстрів. В теорії це стосується і демографічного. Але по факту нотаріуси не мають доступу до демреєстру з 2014 року. Без цього складно забезпечувати права та інтереси учасників цивільного процесу, простих громадян, юросіб. І нотаріуси не можуть в дійсності встановлювати справжність документів. Не можуть з’ясувати, чи особа, яка звернулася, є живою,  чи це – двійник", - наголошує народний депутат України Ігор Фріс. 

Тож ухвалення закону 3989 виправляє цю ситуацію. Таким чином усуваються проблеми, що можуть виникати при зверненні недобросовісних заявників. 

 

Інші новини

28.01.2023
У Тлумачі на Прикарпатті міський парк назвали іменем загиблого бійця Романа Круховського

За поданням народного депутата України Ігоря Фріса у Тлумачі, що на Івано-Франківщині, парк назвали іменем загиблого військовослужбовця, першого міського голови Романа Круховського.

13.01.2023
Проект 7424 про заборону депутатам ОПЗЖ працювати в Раді направлено на експертизу

Сьогодні комітет з правової політики Верховної Ради України відправив законопроект 7424 про заборону депутатам з ОПЗЖ перебувати в раді на конституційну експертизу до головних університетів країни.

31.05.2022
Політична відповідальність: міф чи реальність?

Вчора разом з колегами розробили законопроект, який відображає позицію більшості наших виборців. 

27.04.2022
Уряд вніс зміни до законодавства щодо повноцінного відновлення роботи нотаріусів під час воєнного стану

Уряд прийняв постанову "Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо діяльності нотаріусів та функціонування єдиних та державних р