Ігор Фріс розвінчує найпоширеніші міфи щодо ЗП про зброю

01.03.2021

Автор законопроекту 4335 «Про обіг цивільної вогнепальної зброї та боєприпасів до неї» народний депутат України Ігор Фріс розвінчав шість найпоширеніших міфів щодо нього.

1. Пістолет зможе купити будь-хто і будь-де.

Реальність - купити короткоствол можна буде виключно у ліцензованих магазинах і виключно особам, яким більше 28 років; які мали протягом 5 років зареєстровану нарізну або гладкоствольну зброю, пройшли навчання та здали іспит; не мали адмінштрафів протягом року навіть за неправильна паркування.

2.  Легалізація зброї призведе до її масового застосування під час сварок та побутових конфліктів.

Реальність - зараз в Україні на руках до 3 млн (!) одиниць зброї, яка ніде не зареєстрована. Досі жодним чином масового застосування не виникало.

З моменту дозволу короткоствольної зброї падіння злочинності відбулося в:

Естонії - на 80 %, Молдові - на 50 %, Польщі - на 34 %, країнах Балтики - на 40 %, Словенії - на 50 %.

Число вбивств у всіх випадках зменшилося майже однаково – на 20–22 %.

3. Закон фактично дозволяє носіння, адже власник може сказати, що іде в тир, маючи при собі зброю на вулиці.

Реальність - у законі розрізняють носіння та транспортування зброї. При транспортуванні зброя розряджена, знаходиться у чохлі або кейсі.

Носіння зброї - заборонено!

4. Вінчестер краще за пістолет захистить твоє життя вдома.

Реальність -звісно, але смертей від цього стане більше. Це стосується як нападника, так і власника зброї. Час на спорядження та застосування вінчестера в 4-5 разів більший, ніж пістолета, а смертельна дія короткостволу значно менша.

5. Злочинці отримають зброю.

Реальність -злочинці і так завжди мають зброю. Дозволена вона чи заборонена – грабіжнику байдуже, він завжди знає, де її купити і має на це гроші. Правопорушник не піде на злочин із законною та зареєстрованою на нього зброєю.

6. Нам не потрібен закон про зброю - нас захистить поліція.

Реальність - поліція захищає громадський порядок. А захист вашого життя та життя ваших рідних дуже часто залежить саме від ваших дій.

Це зрозуміли в Швейцарії у 1997, в Німеччині - в 1891, Фінляндії - в 1991, Ізраїлі - 1949, Естонії - в 1995, Молдові - в 1994.

Інші новини

01.12.2021
На БуТЕС повинні негайно провести перевірку щодо охорони праці та розпочати розслідування через опіки 4 людей, - Ігор Фріс 

Негайно відреагувати на факти виникнення частих аварійних ситуацій на Бурштинській ТЕС та провести перевірку обставин щодо пожежі на сьомому енергоблоці, в резу

23.11.2021
Три дороги у 84 окрузі включать у президентську програму "Велике будівництво" 

Йде мова про дороги Тлумач-Лісна Тарновиця, Озеряни-Рожнів, Залуква-Боднарів

17.11.2021
Ігор Фріс: Нотаріуси отримають реальний доступ до демографічного реєстру 

Верховна Рада України сьогодні ухвалила проєкт закону 3989, який передбачає  уточнення порядку доступу нотаріусів до Єдиного державного демографічного реєстру.

16.11.2021
Ухвалено закон про медіацію з правками Ігоря Фріса  

Верховна Рада України сьогодні ухвалила законопроєкт 3504 про медіацію з урахув