Ігор Фріс розвінчує найпоширеніші міфи щодо ЗП про зброю

01.03.2021

Автор законопроекту 4335 «Про обіг цивільної вогнепальної зброї та боєприпасів до неї» народний депутат України Ігор Фріс розвінчав шість найпоширеніших міфів щодо нього.

1. Пістолет зможе купити будь-хто і будь-де.

Реальність - купити короткоствол можна буде виключно у ліцензованих магазинах і виключно особам, яким більше 28 років; які мали протягом 5 років зареєстровану нарізну або гладкоствольну зброю, пройшли навчання та здали іспит; не мали адмінштрафів протягом року навіть за неправильна паркування.

2.  Легалізація зброї призведе до її масового застосування під час сварок та побутових конфліктів.

Реальність - зараз в Україні на руках до 3 млн (!) одиниць зброї, яка ніде не зареєстрована. Досі жодним чином масового застосування не виникало.

З моменту дозволу короткоствольної зброї падіння злочинності відбулося в:

Естонії - на 80 %, Молдові - на 50 %, Польщі - на 34 %, країнах Балтики - на 40 %, Словенії - на 50 %.

Число вбивств у всіх випадках зменшилося майже однаково – на 20–22 %.

3. Закон фактично дозволяє носіння, адже власник може сказати, що іде в тир, маючи при собі зброю на вулиці.

Реальність - у законі розрізняють носіння та транспортування зброї. При транспортуванні зброя розряджена, знаходиться у чохлі або кейсі.

Носіння зброї - заборонено!

4. Вінчестер краще за пістолет захистить твоє життя вдома.

Реальність -звісно, але смертей від цього стане більше. Це стосується як нападника, так і власника зброї. Час на спорядження та застосування вінчестера в 4-5 разів більший, ніж пістолета, а смертельна дія короткостволу значно менша.

5. Злочинці отримають зброю.

Реальність -злочинці і так завжди мають зброю. Дозволена вона чи заборонена – грабіжнику байдуже, він завжди знає, де її купити і має на це гроші. Правопорушник не піде на злочин із законною та зареєстрованою на нього зброєю.

6. Нам не потрібен закон про зброю - нас захистить поліція.

Реальність - поліція захищає громадський порядок. А захист вашого життя та життя ваших рідних дуже часто залежить саме від ваших дій.

Це зрозуміли в Швейцарії у 1997, в Німеччині - в 1891, Фінляндії - в 1991, Ізраїлі - 1949, Естонії - в 1995, Молдові - в 1994.

Інші новини

13.04.2023
Робоча група фіналізує зміни до законодавства про нотаріат

Порівняльна таблиця до законопроекту 5644, який перебуває на розгляді в комітеті правової політики ВРУ, майже готова. 

12.04.2023
Президент підписав закон щодо забезпечення прав українців на пенсійне забезпечення в умовах воєнного стану

Володимир Зеленський підписав Закон України № 2981-ІХ «Про внесення зміни до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» щодо призначення пен

07.04.2023
Подано і зареєстровано законопроект щодо регулювання правовідносин, пов'язаних з призначенням та отриманням одноразової грошової допомоги за загиблими у війні

За безпосередньої участі та авторства Інни Бернацької, Дмитра Йовдія, Андрія Сторожука, Ігоря Фріса подано та зареєстровано проект закону «Про внесення змін до Закону України "Про соціальний і прав

28.01.2023
У Тлумачі на Прикарпатті міський парк назвали іменем загиблого бійця Романа Круховського

За поданням народного депутата України Ігоря Фріса у Тлумачі, що на Івано-Франківщині, парк назвали іменем загиблого військовослужбовця, першого міського голови Романа Круховського.