Ігор Фріс став співавтором законопроекту про дерадянізацію українського законодавства 

30.10.2020

Народний депутат України Ігор Фріс став співавтором законопроекту, який передбачає дерадянізацію законодавства України. 
Відповідний проект закону депутати уже зареєстрували у ВРУ.

Він дозволить прибрати з українського законодавства норми права, закони, постанови Радянського Союзу і УРСР, які на сьогоднішній день фактично не використовуються чи мають аналоги в українському законодавстві. 

Йдеться про понад тисячу архаїчних нормативно-правових актів, які обтяжують українське законодавство. 

«Це вперше в історії України прибирають з національного законодавства нормативно- правові акти від початку 20 століття, які наразі не використовуються.  Законопроект комплексний і об’ємний. Ми ретельно уточнювали, які саме законопроекти можуть  визначатися такими, що не є чинними на території України з моменту набрання чинності Конституції України. Відтак в проекті закону ми визначаємо, що вони перестали діяти на території України з моменту набрання чинності основного закону України», - наголошує Ігор Фріс.

Щоб усунути можливість двоякого трактування, або можливість зловживань, депутати визначили, що вказаний законопроект не розповсюджується на будь-які нормативно-правові акти СРСР і УРСР, які стосуються суверенітету, адміністративно-територіального устрою України чи повернення Криму.

 

 

Інші новини

13.04.2023
Робоча група фіналізує зміни до законодавства про нотаріат

Порівняльна таблиця до законопроекту 5644, який перебуває на розгляді в комітеті правової політики ВРУ, майже готова. 

12.04.2023
Президент підписав закон щодо забезпечення прав українців на пенсійне забезпечення в умовах воєнного стану

Володимир Зеленський підписав Закон України № 2981-ІХ «Про внесення зміни до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» щодо призначення пен

07.04.2023
Подано і зареєстровано законопроект щодо регулювання правовідносин, пов'язаних з призначенням та отриманням одноразової грошової допомоги за загиблими у війні

За безпосередньої участі та авторства Інни Бернацької, Дмитра Йовдія, Андрія Сторожука, Ігоря Фріса подано та зареєстровано проект закону «Про внесення змін до Закону України "Про соціальний і прав

28.01.2023
У Тлумачі на Прикарпатті міський парк назвали іменем загиблого бійця Романа Круховського

За поданням народного депутата України Ігоря Фріса у Тлумачі, що на Івано-Франківщині, парк назвали іменем загиблого військовослужбовця, першого міського голови Романа Круховського.