Ігор Фріс вимагає скасувати закон про перехід права власності на землю в разі переходу права власності на нерухомість 

03.02.2021

Верховна Рада України на пленарному засіданні 2 лютого 2021 року підтримала в другому читанні та в цілому Закон про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо єдиної правової долі земельної ділянки та розміщеного на ній об'єкта нерухомості.

За словами народного депутата України Ігоря Фріса, розгляд та прийняття цього проекту Закону відбувся всупереч негативному висновку Головного юридичного управління ВРУ, в якому наведені чіткі аргументи невідповідності його положень нормам Конституції України та інших нормативно-правових актів. 
Відтак прийнятий закон не може вважатися прийнятим відповідно до закону, а рішення про його прийняття підлягає скасуванню у передбачений Законом України спосіб. 
Нардеп наголошує, що ЗП 0850 руйнує визначену ЦК процедуру оформлення переходу права власності та державної реєстрації прав на земельну ділянку. 

"Прийнято закон, відповідно до якого у випадку набуття права власності на нерухомість автоматично до набувача переходить право власності або оренди на землю. 
Вказаний автоматизм відбувається одночасно, тобто без оформлення переходу такого права через процедуру нотаріального посвідчення прав. Тобто при оформленні переходу права на нерухомість нотаріус зобов’язаний перевірити право власності, обтяження (заборони і арешти), податкові застави, реєстр боржників,  отримати згоду подружжя як продавця, так і покупця на такий договір і лише потім оформити правочин. За прийнятим законом 0850 при автоматичному переході  права власності на землю усього цього не перевіряється! Сам правочин по нерухомості є підставою для переоформлення права власності на землю в реєстрі прав.

При цьому при такому переході не здійснюється перевірка щодо землі. А це право власності, обтяжень та інших речових прав, арештів, іпотек, податкових застав, відомостей в реєстрі боржників, згоди подружжя. 

Таким чином перехід прав на землю без здійснення відповідної процедури перевірки та нотаріального посвідчення прав на землю, як на єдиний виділений в натурі об’єкт права власності, відбуватиметься з порушенням прав учасників цивільного процесу", - наголошує Ігор Фріс. 

Зважаючи на це, у порядку ст.48 Закону України «Про регламент Верховної Ради України» на ім’я голови Верховної Ради України Ігор Фріс подав відповідну заяву про скасування вищевказаного рішення, проекту постанови та інших супровідних документів. 

Розгляд поданого проекту постанови має відбуватись у Комітеті з питань Регламенту, депутатської етики та організації роботи Верховної Ради України, який в терміновому порядку повинен надати свій висновок щодо доцільності чи недоцільності прийняття проекту постанови. Згодом даний проект має виноситись на голосування на пленарному засіданні ВРУ.

Інші новини

13.04.2023
Робоча група фіналізує зміни до законодавства про нотаріат

Порівняльна таблиця до законопроекту 5644, який перебуває на розгляді в комітеті правової політики ВРУ, майже готова. 

12.04.2023
Президент підписав закон щодо забезпечення прав українців на пенсійне забезпечення в умовах воєнного стану

Володимир Зеленський підписав Закон України № 2981-ІХ «Про внесення зміни до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» щодо призначення пен

07.04.2023
Подано і зареєстровано законопроект щодо регулювання правовідносин, пов'язаних з призначенням та отриманням одноразової грошової допомоги за загиблими у війні

За безпосередньої участі та авторства Інни Бернацької, Дмитра Йовдія, Андрія Сторожука, Ігоря Фріса подано та зареєстровано проект закону «Про внесення змін до Закону України "Про соціальний і прав

28.01.2023
У Тлумачі на Прикарпатті міський парк назвали іменем загиблого бійця Романа Круховського

За поданням народного депутата України Ігоря Фріса у Тлумачі, що на Івано-Франківщині, парк назвали іменем загиблого військовослужбовця, першого міського голови Романа Круховського.