Ігор Фріс виступив проти узаконення обов'язкової вакцинації 

30.11.2020

Цього тижня Верховна Рада України буде розглядати Законопроект 4142 «Про систему громадського здоров’я».

Він передбачає впровадження низки нововведень. Зокрема, щодо обов’язкової вакцинації та введення Кабміном карантинних обмежень.

Народний депутат України Ігор Фріс висловив свою позицію щодо цього документу.

Він переконаний, що такі нововведення є неконституційними та обмежують права людей.

«Законопроектом передбачена обов’язкова вакцинація для дітей, які йтимуть до школуи. Якщо ж вони його не матимуть, то виходить, що не зможуть піти до навчального закладу. Втім ст.53 КУ чітко передбачає, що держава гарантує отримання середньої освіти в державних навчальних закладах. Відтак будь-які обмеження, які унеможливлюють гарантії держави є неконституційними.
Окрім цього, у ст. 284 Цивільного кодексу зазначено, що будь-яке втручання або будь-які медичні маніпуляції можуть здійснюватися лише за згодою, в цьому випадку, батьків дитини. Якщо такої згоди немає, то це незаконно»
, - аргументує Ігор Фріс.

Нардеп зазначає, що Головне науково-експертне управління ВР уже дало відповідні висновки до цього ЗП. 
Щодо карантинних обмежень, то є рішення КСУ, яке визначило, що будь-які карантинні обмеження, які обмежують право осіб або встановлюють додаткові обов’язки осіб, які не передбачені ВР у відповідному законі, є неконституційними.

Враховуючи це, вказаний законопроект Ігор Фріс підтримувати не буде. 

«Якщо ми створюємо законодавче підгрунтя для врегулювання системи громадського здоров’я, то передусім мусимо керуватися думкою про людей. Депутати ВР повинні керуватися виключно обов’язками і правами, які їм надані КУ і діяти виключно в спосіб визначений законом», - підкреслив нардеп.

 

Інші новини

Ігор Фріс
14.01.2021
300 депутатів замість 450 – ВРУ розгляне у другому читанні законопроект щодо зменшення кількості нардепів

Комітет з питань правової політики на своєму засіданні рекомендував Верховній Раді України розглянути у другому читанні законопроект щодо зменшення складу нардепів з 450 до 300. 

Ігор Фріс
11.01.2021
Діяльність на окрузі,  8 прийнятих законів та близько 100 поданих законопроектів – підсумки року роботи нардепа Ігоря Фріса

10 млн грн державних інвестицій на соціальний розвиток округу,  кошти на ліквідацію повені, тисячі захисних масок, сотні багаторазових щитків та захисних костюмів, 13 відремонтованих ШВЛ, допомога людям під час паводку.

30.12.2020
Ігор Фріс: У 2021 році 30 млн грн соцеконому піде на медицину

Кошти планують освоїти для закупівлі сучасного обладнання для лікарень 84 округу