Ігор Фріс виступив проти узаконення обов'язкової вакцинації 

30.11.2020

Цього тижня Верховна Рада України буде розглядати Законопроект 4142 «Про систему громадського здоров’я».

Він передбачає впровадження низки нововведень. Зокрема, щодо обов’язкової вакцинації та введення Кабміном карантинних обмежень.

Народний депутат України Ігор Фріс висловив свою позицію щодо цього документу.

Він переконаний, що такі нововведення є неконституційними та обмежують права людей.

«Законопроектом передбачена обов’язкова вакцинація для дітей, які йтимуть до школуи. Якщо ж вони його не матимуть, то виходить, що не зможуть піти до навчального закладу. Втім ст.53 КУ чітко передбачає, що держава гарантує отримання середньої освіти в державних навчальних закладах. Відтак будь-які обмеження, які унеможливлюють гарантії держави є неконституційними.
Окрім цього, у ст. 284 Цивільного кодексу зазначено, що будь-яке втручання або будь-які медичні маніпуляції можуть здійснюватися лише за згодою, в цьому випадку, батьків дитини. Якщо такої згоди немає, то це незаконно»
, - аргументує Ігор Фріс.

Нардеп зазначає, що Головне науково-експертне управління ВР уже дало відповідні висновки до цього ЗП. 
Щодо карантинних обмежень, то є рішення КСУ, яке визначило, що будь-які карантинні обмеження, які обмежують право осіб або встановлюють додаткові обов’язки осіб, які не передбачені ВР у відповідному законі, є неконституційними.

Враховуючи це, вказаний законопроект Ігор Фріс підтримувати не буде. 

«Якщо ми створюємо законодавче підгрунтя для врегулювання системи громадського здоров’я, то передусім мусимо керуватися думкою про людей. Депутати ВР повинні керуватися виключно обов’язками і правами, які їм надані КУ і діяти виключно в спосіб визначений законом», - підкреслив нардеп.

 

Інші новини

13.04.2023
Робоча група фіналізує зміни до законодавства про нотаріат

Порівняльна таблиця до законопроекту 5644, який перебуває на розгляді в комітеті правової політики ВРУ, майже готова. 

12.04.2023
Президент підписав закон щодо забезпечення прав українців на пенсійне забезпечення в умовах воєнного стану

Володимир Зеленський підписав Закон України № 2981-ІХ «Про внесення зміни до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» щодо призначення пен

07.04.2023
Подано і зареєстровано законопроект щодо регулювання правовідносин, пов'язаних з призначенням та отриманням одноразової грошової допомоги за загиблими у війні

За безпосередньої участі та авторства Інни Бернацької, Дмитра Йовдія, Андрія Сторожука, Ігоря Фріса подано та зареєстровано проект закону «Про внесення змін до Закону України "Про соціальний і прав

28.01.2023
У Тлумачі на Прикарпатті міський парк назвали іменем загиблого бійця Романа Круховського

За поданням народного депутата України Ігоря Фріса у Тлумачі, що на Івано-Франківщині, парк назвали іменем загиблого військовослужбовця, першого міського голови Романа Круховського.