Ігор Фріс зареєстрував законопроект  про амністію 

02.07.2020

Народний депутат України Ігор Фріс зареєстрував законопроект «Про підстави та коло осіб, до яких застосовується амністія у 2020 році" 

Це комплексний доопрацьований законопроект, який врахував усі зауваження експертів та Головного експертно-наукового управління ВРУ.

Серед підписантів, які висловили бажання його підтримати, представники майже всіх фракцій та груп парламенту.

«Демократичне суспільство - це гуманне суспільство, в тому числі до тих, хто колись оступився, отримав покарання  і намагається повернутися до нормального життя. Відтак такий законопроект наразі дуже актуальний», - зауважує Ігор Фріс.

Попри те, що українське законодавство дозволяє  ВР приймати закон про амністію один раз на рік, востаннє такий документ було прийнято ще у грудні 2016 року, йдеться у пояснювальній записці до законопроекту.

Станом на 1 квітня 2020 року в установах виконання покарань відбували покарання майже 33 тисячі осіб.

У разі прийняття проекту Закону попередньо підлягатимуть звільненню 1173 осіб, які за формальними ознаками можуть підпадати під його дію.

Також планується скоротити наполовину невідбуту частину покарання 443 засудженим, які відбувають покарання у виді обмеження волі, та інші покарання, не пов’язані з позбавленням волі, за злочини, що не є особливо тяжкими.

Недостатня житлова площа для засуджених та незадовільне матеріально-технічне забезпечення установ значно погіршує умови тримання осіб в установах виконання покарань та призводить до порушення їх прав та законних інтересів, а подекуди і смертності, випадків суїцидів.

Інші новини

13.04.2023
Робоча група фіналізує зміни до законодавства про нотаріат

Порівняльна таблиця до законопроекту 5644, який перебуває на розгляді в комітеті правової політики ВРУ, майже готова. 

12.04.2023
Президент підписав закон щодо забезпечення прав українців на пенсійне забезпечення в умовах воєнного стану

Володимир Зеленський підписав Закон України № 2981-ІХ «Про внесення зміни до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» щодо призначення пен

07.04.2023
Подано і зареєстровано законопроект щодо регулювання правовідносин, пов'язаних з призначенням та отриманням одноразової грошової допомоги за загиблими у війні

За безпосередньої участі та авторства Інни Бернацької, Дмитра Йовдія, Андрія Сторожука, Ігоря Фріса подано та зареєстровано проект закону «Про внесення змін до Закону України "Про соціальний і прав

28.01.2023
У Тлумачі на Прикарпатті міський парк назвали іменем загиблого бійця Романа Круховського

За поданням народного депутата України Ігоря Фріса у Тлумачі, що на Івано-Франківщині, парк назвали іменем загиблого військовослужбовця, першого міського голови Романа Круховського.