Ігор Фріс зареєстрував законопроєкт про амністію у 2021 році  

16.03.2021

Народний депутат України Ігор Фріс зареєстрував Проєкт Закону 5249-1 про амністію з нагоди 30-ї річниці незалежності України.

Підписатися на його підтримку він закликав колег-народних депутатів. У разі прийняття законопроекту попередньо підлягатимуть звільненню близько 1 тисячі осіб, які за формальними ознаками можуть підпадати під його дію.

Попри те, що українське законодавство дозволяє  ВРУ приймати закон про амністію один раз на рік, востаннє такий документ було ухвалено ще у грудні 2016 року. 

«Демократичне суспільство - це гуманне суспільство, в тому числі до тих, хто колись оступився, отримав покарання  і намагається повернутися до нормального життя. Відтак такий законопроєкт наразі дуже актуальний. Під амністію можуть потрапити ті, хто скоїв нетяжкі злочини і відбув частину покарання в місцях позбавлення волі. Законопроєкт не стосуються тих, хто скоїв тяжкі та особливо тяжкі злочини проти людей, суспільства чи держави », - зауважує Ігор Фріс.

Інші новини

13.04.2023
Робоча група фіналізує зміни до законодавства про нотаріат

Порівняльна таблиця до законопроекту 5644, який перебуває на розгляді в комітеті правової політики ВРУ, майже готова. 

12.04.2023
Президент підписав закон щодо забезпечення прав українців на пенсійне забезпечення в умовах воєнного стану

Володимир Зеленський підписав Закон України № 2981-ІХ «Про внесення зміни до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» щодо призначення пен

07.04.2023
Подано і зареєстровано законопроект щодо регулювання правовідносин, пов'язаних з призначенням та отриманням одноразової грошової допомоги за загиблими у війні

За безпосередньої участі та авторства Інни Бернацької, Дмитра Йовдія, Андрія Сторожука, Ігоря Фріса подано та зареєстровано проект закону «Про внесення змін до Закону України "Про соціальний і прав

28.01.2023
У Тлумачі на Прикарпатті міський парк назвали іменем загиблого бійця Романа Круховського

За поданням народного депутата України Ігоря Фріса у Тлумачі, що на Івано-Франківщині, парк назвали іменем загиблого військовослужбовця, першого міського голови Романа Круховського.