Ігор Фріс: Зміни до закону про держслужбу значно покращать якісний склад чиновників

20.11.2020

Нотаріусам та адвокатам можуть дозволити ставати держслужбовцями вищої ланки. 

Відповідний законопроект №4361 «Про внесення змін до Закону України« Про державну службу »щодо розширення кола осіб, які можуть претендувати на вступ на державну службу» зареєстрував у ВРУ народний депутат України Ігор Фріс. 

За його словами, зміни до законодавства про держслужбу значно розширять коло кваліфікованих фахівців, які мають право претендувати на вступ до державної служби. А також поліпшить якісний склад чиновників.

«В українському законодавстві є така прогалина, коли стаж роботи, наприклад, нотаріусом, адвокатом, приватним виконавцем не зараховується до необхідного стажу, з набуттям якого особа має право претендувати на зайняття відповідної посади у державній службі.
Виникає ситуація, коли особа, яка пропрацювала 2 роки клерком, до прикладу, у районному відділі, з точки зору законодавства, значно професійніша і цінніша для держави, ніж досвідчений адвоката чи нотаріус. 
І це поряд з тим, що останні, аби здобути право на професію, проходять стажування, складають іспити, постійно підвищують кваліфікацію і реально є хедлайнерами юридичної професії»,
- переконаний Ігор Фріс.

Аби усунути цей недолік, члени Нотаріальної палати розробили текст змін до Закону про державну службу.  

Основна мета нововведень - підтримка подальшої реалізації реформи державної служби, захисту прав людей та підвищення загального професійного рівня осіб, що беруть участь в конкурсах на посади держслужби.

 

Інші новини

Ігор Фріс
14.01.2021
300 депутатів замість 450 – ВРУ розгляне у другому читанні законопроект щодо зменшення кількості нардепів

Комітет з питань правової політики на своєму засіданні рекомендував Верховній Раді України розглянути у другому читанні законопроект щодо зменшення складу нардепів з 450 до 300. 

Ігор Фріс
11.01.2021
Діяльність на окрузі,  8 прийнятих законів та близько 100 поданих законопроектів – підсумки року роботи нардепа Ігоря Фріса

10 млн грн державних інвестицій на соціальний розвиток округу,  кошти на ліквідацію повені, тисячі захисних масок, сотні багаторазових щитків та захисних костюмів, 13 відремонтованих ШВЛ, допомога людям під час паводку.

30.12.2020
Ігор Фріс: У 2021 році 30 млн грн соцеконому піде на медицину

Кошти планують освоїти для закупівлі сучасного обладнання для лікарень 84 округу