Нардепи пропонують встановити нульову ставку ПДВ на харчі – Ігор Фріс спільно з колегами подав до ВРУ новий законопроєкт 

07.02.2022

Відмінити до 1 січня 2023року ПДВ на продукти харчування, які виробляються та реалізуються в Україні, та знизити до 7% ПДВ на житлово-комунальні послуги.
Народний депутат України Ігор Фріс разом з колегами по Парламенту підготував, підписав та подав на реєстрацію законопроєкт №7023 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо здешевлення вартості продуктів харчування та збереження конкурентноспроможності українського виробника». 

Законопроєкт пропонує до 1 січня 2023 року встановити:
0% ставку ПДВ — на вироблені на митній території нашої держави продукти харчування;
7% ставку ПДВ — на послуги з постачання та розподілу природного газу (крім скрапленого), постачання та розподілу електричної енергії, постачання теплової енергії, постачання гарячої води, централізованого водопостачання, централізованого водовідведення.

«Ми повинні привести українське законодавство у відповідність до європейського, адже в ЄС 0% ПДВ на їжу планують запровадити з 1 липня цього року, а Польща вже ввела таку ставку з 1 лютого», - зауважив нардеп.

Окрім того, законопроєкт покликаний:
 захистити українських товаровиробників;
 забезпечити українських громадян доступом до якісних продуктів українського виробництва за прийнятною ціною;
   сприяти підтримці споживачів житлово-комунальних послуг в умовах пандемії та значного здорожчання енергоресурсів.

«В нас є простий вибір сьогодні в парламенті. Або ми залишаємо все як є, і тоді вже до кінця року матимемо зростання цін, зменшення виробництва, зростання безробіття, надвисокий ступінь невдоволення населення.
Або ми ухвалюємо зважене й відповідальне рішення: приводимо своє законодавство у відповідність до законодавства Євросоюзу, захищаємо українців та наших виробників і згодом отримуємо прийнятні ціни в магазинах, зростання виробництва та надходжень до бюджетів усіх рівнів через збільшення попиту, адже люди отримають можливість купувати більше», -
додав Ігор Фріс.

Інші новини

28.01.2023
У Тлумачі на Прикарпатті міський парк назвали іменем загиблого бійця Романа Круховського

За поданням народного депутата України Ігоря Фріса у Тлумачі, що на Івано-Франківщині, парк назвали іменем загиблого військовослужбовця, першого міського голови Романа Круховського.

13.01.2023
Проект 7424 про заборону депутатам ОПЗЖ працювати в Раді направлено на експертизу

Сьогодні комітет з правової політики Верховної Ради України відправив законопроект 7424 про заборону депутатам з ОПЗЖ перебувати в раді на конституційну експертизу до головних університетів країни.

31.05.2022
Політична відповідальність: міф чи реальність?

Вчора разом з колегами розробили законопроект, який відображає позицію більшості наших виборців. 

27.04.2022
Уряд вніс зміни до законодавства щодо повноцінного відновлення роботи нотаріусів під час воєнного стану

Уряд прийняв постанову "Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо діяльності нотаріусів та функціонування єдиних та державних р