Не можна дозволити іноземцям купувати с/г землі, змінюючи їх призначення, - Ігор Фріс

03.12.2020

На вчорашньому засіданні, 2 грудня, ВРУ у другому читанні розглянула законопроект 2194, який передбачає  внесення змін до земельного кодексу України та інших законодавчих актів  у сфері земельних відносин.

Народний депутат України Ігор Фріс висловив свої зауваження з приводу цього законопроекту. Нардеп зазначив, що попри врахування його правок, законопроект не отримав його підтримки.

Найперше, каже Ігор Фріс, цим проектом закону надається можливість іноземцям набувати право на сільськогосподарську землю в Україні завдяки зміні її цільового призначення. 
Поряд з цим, закон про ринок землі передбачає, що питання допуску іноземців до купівлі землі на території України вирішуватиметься лише на всеукраїнському референдумі. 

«Ми ж це заборонили, а тут просто інший дивний спосіб обійти цю заборону», - коментує нардеп.

Окрім цього, документ визначає першочергове право на придбання такої землі не орендарю, а особі яка має дозвіл на користування надрами. Окреме питання - особливо цінні землі, які намагаються зрівняти з іншими. 

«Продовжую читати закони і тим більше читати та подавати правки. Найбільший нонсенс - передача переважного права, яке просто нівелює інститут переважного права. В той час, як законом закріплюється переважне право для орендарів на придбання земельної ділянки сільськогосподарського призначення. Впевнений, до повторного другого читання знову доведеться викластись на повну», - підсумував нардеп.

Інші новини

Ігор Фріс
14.01.2021
300 депутатів замість 450 – ВРУ розгляне у другому читанні законопроект щодо зменшення кількості нардепів

Комітет з питань правової політики на своєму засіданні рекомендував Верховній Раді України розглянути у другому читанні законопроект щодо зменшення складу нардепів з 450 до 300. 

Ігор Фріс
11.01.2021
Діяльність на окрузі,  8 прийнятих законів та близько 100 поданих законопроектів – підсумки року роботи нардепа Ігоря Фріса

10 млн грн державних інвестицій на соціальний розвиток округу,  кошти на ліквідацію повені, тисячі захисних масок, сотні багаторазових щитків та захисних костюмів, 13 відремонтованих ШВЛ, допомога людям під час паводку.

30.12.2020
Ігор Фріс: У 2021 році 30 млн грн соцеконому піде на медицину

Кошти планують освоїти для закупівлі сучасного обладнання для лікарень 84 округу