Не можна дозволити іноземцям купувати с/г землі, змінюючи їх призначення, - Ігор Фріс

03.12.2020

На вчорашньому засіданні, 2 грудня, ВРУ у другому читанні розглянула законопроект 2194, який передбачає  внесення змін до земельного кодексу України та інших законодавчих актів  у сфері земельних відносин.

Народний депутат України Ігор Фріс висловив свої зауваження з приводу цього законопроекту. Нардеп зазначив, що попри врахування його правок, законопроект не отримав його підтримки.

Найперше, каже Ігор Фріс, цим проектом закону надається можливість іноземцям набувати право на сільськогосподарську землю в Україні завдяки зміні її цільового призначення. 
Поряд з цим, закон про ринок землі передбачає, що питання допуску іноземців до купівлі землі на території України вирішуватиметься лише на всеукраїнському референдумі. 

«Ми ж це заборонили, а тут просто інший дивний спосіб обійти цю заборону», - коментує нардеп.

Окрім цього, документ визначає першочергове право на придбання такої землі не орендарю, а особі яка має дозвіл на користування надрами. Окреме питання - особливо цінні землі, які намагаються зрівняти з іншими. 

«Продовжую читати закони і тим більше читати та подавати правки. Найбільший нонсенс - передача переважного права, яке просто нівелює інститут переважного права. В той час, як законом закріплюється переважне право для орендарів на придбання земельної ділянки сільськогосподарського призначення. Впевнений, до повторного другого читання знову доведеться викластись на повну», - підсумував нардеп.

Інші новини

13.04.2023
Робоча група фіналізує зміни до законодавства про нотаріат

Порівняльна таблиця до законопроекту 5644, який перебуває на розгляді в комітеті правової політики ВРУ, майже готова. 

12.04.2023
Президент підписав закон щодо забезпечення прав українців на пенсійне забезпечення в умовах воєнного стану

Володимир Зеленський підписав Закон України № 2981-ІХ «Про внесення зміни до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» щодо призначення пен

07.04.2023
Подано і зареєстровано законопроект щодо регулювання правовідносин, пов'язаних з призначенням та отриманням одноразової грошової допомоги за загиблими у війні

За безпосередньої участі та авторства Інни Бернацької, Дмитра Йовдія, Андрія Сторожука, Ігоря Фріса подано та зареєстровано проект закону «Про внесення змін до Закону України "Про соціальний і прав

28.01.2023
У Тлумачі на Прикарпатті міський парк назвали іменем загиблого бійця Романа Круховського

За поданням народного депутата України Ігоря Фріса у Тлумачі, що на Івано-Франківщині, парк назвали іменем загиблого військовослужбовця, першого міського голови Романа Круховського.