Політична відповідальність: міф чи реальність?

31.05.2022

Вчора разом з колегами розробили законопроект, який відображає позицію більшості наших виборців. 

Йде мова про можливість застосування до народних депутатів відповідних санкцій, які спрямовані на припинення антиукраїнської діяльності або створюють дієвий механізм відсторонення депутата, який сприяв війні у нашій країні. Вона давно була на слуху і обговорювалася суспільством. 

Ми намагалися реалізувати цей інструмент та створили законопроект про внесення змін до Закону про Регопмент ВРУ. 

Щоб багато не описувати цей механізм, відтворю основну його норму, яка, на нашу думку, дозволить у встановлений Конституцією спосіб обмежити діяльність "перефарбованих" депутатів-неофітів у вищому законодавчому органі держави. 
 

"....У разі введення в дію Президентом України рішення Ради національної безпеки і оборони України про зупинення (призупинення) діяльності політичної партії, яка сформувала у Верховній Раді депутатську фракцію, Верховна Рада може прийняти рішення про позбавлення народного депутата, який входить (входив) в таку депутатську фракцію, права брати участь у пленарних засіданнях Верховної Ради, урочистих засіданнях Верховної Ради, парламентських слуханнях,засіданнях Погоджувальної ради, комітетів, підкомітетів,тимчасових слідчих та тимчасових спеціальних комісій,у роботі Лічильної комісії і офіційних парламентських делегацій України на період зупинення (призупинення) діяльності політичної партії. 
Таке рішення Верховна Рада приймає за умови попереднього отримання висновку комітету, до предмета відання якого належать питання регламенту."

Впевнений, що суспільство заслуговує на таке рішення з боку парламенту.   

 

 

Інші новини

28.01.2023
У Тлумачі на Прикарпатті міський парк назвали іменем загиблого бійця Романа Круховського

За поданням народного депутата України Ігоря Фріса у Тлумачі, що на Івано-Франківщині, парк назвали іменем загиблого військовослужбовця, першого міського голови Романа Круховського.

13.01.2023
Проект 7424 про заборону депутатам ОПЗЖ працювати в Раді направлено на експертизу

Сьогодні комітет з правової політики Верховної Ради України відправив законопроект 7424 про заборону депутатам з ОПЗЖ перебувати в раді на конституційну експертизу до головних університетів країни.

27.04.2022
Уряд вніс зміни до законодавства щодо повноцінного відновлення роботи нотаріусів під час воєнного стану

Уряд прийняв постанову "Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо діяльності нотаріусів та функціонування єдиних та державних р

23.02.2022
Закон про зброю Ігоря Фріса Рада підтримала в першому читанні

274-ма голосами депутати Верховної Ради України підтримали законопроект співавторства народного депутата України Ігоря Фріса про обіг цивільної вогнепальної зброї №