Суд присяжних відновить довіру до українського судочинства - Ігор Фріс став співавтором законопроекту

16.07.2020

Народний депутат України Ігор Фріс став співавтором законопроету «Про суд присяжних».

Прийняття саме цього  закону президент Володимир Зеленський декларував як один із основних кроків влади. 

Інститут присяжних  має в Україні давню історію й передбачений Конституцією України. Адже там йдеться про народовладдя, яке має реалізовуватися і за допомогою безпосередньої участі народу в здійсненні судочинства. 

Головні особливості суду присяжних:
- Суд присяжних постановляє вердикт щодо винуватості чи невинуватості підсудного без присутності професійного судді. А уже на основі вердикту професійний суддя виносить мотивувальний вирок. 

- Один склад суду присяжних може працювати лише в одній справі.

- У суді присяжних бере участь все доросле населення відповідного судового округу. Окрім раніше засуджених, психічно хворих, прокурорів, судових працівників. 

- Добір присяжних роблять захист і обвинувачення. Саме прокурор і адвокат шляхом консенсусу вирішують питання, чи може певна людина бути заучена до лави присяжних. 

Щоб суди ефективно і в короткі терміни виконували свої функції закон передбачає подвоєння відповідальності за неповагу до суду. Йде мова про неявку адвокатів, свідків, перекладачів, прокурорів. 

 «Судова гілка влади має стати саме владою, а не прислужником президента, уряду, місцевої еліти чи будь-кого іншого. Відновлення довіри до судів –одне із найважливіших питань, яке стоїть перед Україною. Саме така форма безпосередньої участі народу в судочинстві може дозволити почати відновлення довіри до суду в Україні», - наголошує народний депутат Ігор Фріс. 

Законопроект уже зареєстрований у ВР.

Інші новини

13.04.2023
Робоча група фіналізує зміни до законодавства про нотаріат

Порівняльна таблиця до законопроекту 5644, який перебуває на розгляді в комітеті правової політики ВРУ, майже готова. 

12.04.2023
Президент підписав закон щодо забезпечення прав українців на пенсійне забезпечення в умовах воєнного стану

Володимир Зеленський підписав Закон України № 2981-ІХ «Про внесення зміни до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» щодо призначення пен

07.04.2023
Подано і зареєстровано законопроект щодо регулювання правовідносин, пов'язаних з призначенням та отриманням одноразової грошової допомоги за загиблими у війні

За безпосередньої участі та авторства Інни Бернацької, Дмитра Йовдія, Андрія Сторожука, Ігоря Фріса подано та зареєстровано проект закону «Про внесення змін до Закону України "Про соціальний і прав

28.01.2023
У Тлумачі на Прикарпатті міський парк назвали іменем загиблого бійця Романа Круховського

За поданням народного депутата України Ігоря Фріса у Тлумачі, що на Івано-Франківщині, парк назвали іменем загиблого військовослужбовця, першого міського голови Романа Круховського.