Ухвалено закон про медіацію з правками Ігоря Фріса  

16.11.2021

Верховна Рада України сьогодні ухвалила законопроєкт 3504 про медіацію з урахуванням правок народного депутата України Ігоря Фріса. 

"Ці правки закріплюють відповідні положення щодо участі нотаріуса як медіатора. Вітаю всю нотаріальну спільноту з новими правами та повноваженнями", - прокоментував прийняття закону Ігор Фріс. 

Документ на законодавчому рівні закріплює можливості проведення процедури медіації - добровільного позасудового врегулювання конфлікту завдяки переговорам між його сторонами за допомогою медіатора. 

Практика медіації поширена в світовій практиці і дозволяє обирати досудові і позасудові способи для вирішення спорів при збереженні можливості звертатись до суду для їх вирішення, йдеться у пояснювальній записці до проєкту Закону. 

В Україні медіація з роками почала набувати поширення, однак законодавчо цей інститут не був врегульований. 

Згідно із законом, процедуру медіації в Україні зможуть застосовувати у будь-яких конфліктах: цивільних, сімейних, трудових, господарських, адміністративних правовідносин, а також у кримінальних провадженнях при укладенні угод про примирення між потерпілим та підозрюваним, обвинуваченим.

Інші новини

28.01.2023
У Тлумачі на Прикарпатті міський парк назвали іменем загиблого бійця Романа Круховського

За поданням народного депутата України Ігоря Фріса у Тлумачі, що на Івано-Франківщині, парк назвали іменем загиблого військовослужбовця, першого міського голови Романа Круховського.

13.01.2023
Проект 7424 про заборону депутатам ОПЗЖ працювати в Раді направлено на експертизу

Сьогодні комітет з правової політики Верховної Ради України відправив законопроект 7424 про заборону депутатам з ОПЗЖ перебувати в раді на конституційну експертизу до головних університетів країни.

31.05.2022
Політична відповідальність: міф чи реальність?

Вчора разом з колегами розробили законопроект, який відображає позицію більшості наших виборців. 

27.04.2022
Уряд вніс зміни до законодавства щодо повноцінного відновлення роботи нотаріусів під час воєнного стану

Уряд прийняв постанову "Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо діяльності нотаріусів та функціонування єдиних та державних р