Ухвалено закон про медіацію з правками Ігоря Фріса  

16.11.2021

Верховна Рада України сьогодні ухвалила законопроєкт 3504 про медіацію з урахуванням правок народного депутата України Ігоря Фріса. 

"Ці правки закріплюють відповідні положення щодо участі нотаріуса як медіатора. Вітаю всю нотаріальну спільноту з новими правами та повноваженнями", - прокоментував прийняття закону Ігор Фріс. 

Документ на законодавчому рівні закріплює можливості проведення процедури медіації - добровільного позасудового врегулювання конфлікту завдяки переговорам між його сторонами за допомогою медіатора. 

Практика медіації поширена в світовій практиці і дозволяє обирати досудові і позасудові способи для вирішення спорів при збереженні можливості звертатись до суду для їх вирішення, йдеться у пояснювальній записці до проєкту Закону. 

В Україні медіація з роками почала набувати поширення, однак законодавчо цей інститут не був врегульований. 

Згідно із законом, процедуру медіації в Україні зможуть застосовувати у будь-яких конфліктах: цивільних, сімейних, трудових, господарських, адміністративних правовідносин, а також у кримінальних провадженнях при укладенні угод про примирення між потерпілим та підозрюваним, обвинуваченим.

Інші новини

01.12.2021
На БуТЕС повинні негайно провести перевірку щодо охорони праці та розпочати розслідування через опіки 4 людей, - Ігор Фріс 

Негайно відреагувати на факти виникнення частих аварійних ситуацій на Бурштинській ТЕС та провести перевірку обставин щодо пожежі на сьомому енергоблоці, в резу

23.11.2021
Три дороги у 84 окрузі включать у президентську програму "Велике будівництво" 

Йде мова про дороги Тлумач-Лісна Тарновиця, Озеряни-Рожнів, Залуква-Боднарів

17.11.2021
Ігор Фріс: Нотаріуси отримають реальний доступ до демографічного реєстру 

Верховна Рада України сьогодні ухвалила проєкт закону 3989, який передбачає  уточнення порядку доступу нотаріусів до Єдиного державного демографічного реєстру.