В Україні  створять Національний орган інтелектуальної власності

16.06.2020

Сьогодні Верховна Рада України у другому читанні підтримали законопроєкт №2255, співавтором якого є народний депутат Ігор Фріс. Документ передбачає створення Національного органу інтелектуальної власності України (НОІВ).

НОІВ видаватиме патенти та свідоцтва на об’єкти права інтелектуальної власності.

Нова організація запрацює на базі держпідприємства «Український інститут інтелектуальної власності».

Закон передбачає створення Національного органу інтелектуальної власності України як юридичної особи публічного права, що належить до сфери управління Мінекономіки. 

При запровадженні такої державної системи правової охорони інтелектуальної власності брали до уваги передовий досвід Німеччини, Японії, Польщі, Естонії, Грузії, Данії, Сінгапуру, Фінляндії, Південної Кореї, Франції, розповідає Ігор Фріс.

В пояснювальній записці йдеться, що Мінекономіки формуватиме та реалізуватиме державну політику у сфері інтелектуальної власності, а НОІВ виконуватиме окремі публічні функції з реалізації державної політики.

Інші новини

13.04.2023
Робоча група фіналізує зміни до законодавства про нотаріат

Порівняльна таблиця до законопроекту 5644, який перебуває на розгляді в комітеті правової політики ВРУ, майже готова. 

12.04.2023
Президент підписав закон щодо забезпечення прав українців на пенсійне забезпечення в умовах воєнного стану

Володимир Зеленський підписав Закон України № 2981-ІХ «Про внесення зміни до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» щодо призначення пен

07.04.2023
Подано і зареєстровано законопроект щодо регулювання правовідносин, пов'язаних з призначенням та отриманням одноразової грошової допомоги за загиблими у війні

За безпосередньої участі та авторства Інни Бернацької, Дмитра Йовдія, Андрія Сторожука, Ігоря Фріса подано та зареєстровано проект закону «Про внесення змін до Закону України "Про соціальний і прав

28.01.2023
У Тлумачі на Прикарпатті міський парк назвали іменем загиблого бійця Романа Круховського

За поданням народного депутата України Ігоря Фріса у Тлумачі, що на Івано-Франківщині, парк назвали іменем загиблого військовослужбовця, першого міського голови Романа Круховського.