ВР  встановить механізм індексації аліментів 

18.06.2020

Сьогодні ВР в першому читанні прийняла законопроект 3112, співавтором якого є народний депутат України Ігор Фріс. 

Законопроект передбачає щорічне обчислення індексації розміру аліментів, які  визначив суд, та подальше стягнення з боржника аліментів у відповідному розмірі, без звернення до суду.

"Хоча норма про індексацію аліментів закріплена в українському законодавстві, але відсутність механізму її реалізації призводить до того, що питання про проведення індексації аліментів можна вирішити виключно у судовому порядку. Адже законодавець не передбачив механізму такої індексації у спеціальному Законі України “Про виконавче провадження”. Це створює колізії у законодавстві", - зазначив Ігор Фріс. 

Основним завданням проекту Закону є покращення матеріального становища осіб шляхом індексації розміру аліментів на їх утримання, визначеного судом у твердій грошовій сумі.
Щорічне обчислення виконавцем індексації розміру аліментів, визначеного судом у твердій грошовій сумі, та подальше стягнення з боржника аліментів у відповідному розмірі, надає можливість оперативно, у позасудовому порядку, хоча б частково відшкодовувати особі кошти на подорожчання споживчих товарів і послуг.

Окрім цього, законопроект усуває колізії у законодавстві та частково зменшує навантаження на місцеві загальні суди та відповідні суди апеляційної та касаційної інстанцій.

Інші новини

13.04.2023
Робоча група фіналізує зміни до законодавства про нотаріат

Порівняльна таблиця до законопроекту 5644, який перебуває на розгляді в комітеті правової політики ВРУ, майже готова. 

12.04.2023
Президент підписав закон щодо забезпечення прав українців на пенсійне забезпечення в умовах воєнного стану

Володимир Зеленський підписав Закон України № 2981-ІХ «Про внесення зміни до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» щодо призначення пен

07.04.2023
Подано і зареєстровано законопроект щодо регулювання правовідносин, пов'язаних з призначенням та отриманням одноразової грошової допомоги за загиблими у війні

За безпосередньої участі та авторства Інни Бернацької, Дмитра Йовдія, Андрія Сторожука, Ігоря Фріса подано та зареєстровано проект закону «Про внесення змін до Закону України "Про соціальний і прав

28.01.2023
У Тлумачі на Прикарпатті міський парк назвали іменем загиблого бійця Романа Круховського

За поданням народного депутата України Ігоря Фріса у Тлумачі, що на Івано-Франківщині, парк назвали іменем загиблого військовослужбовця, першого міського голови Романа Круховського.