ВРУ підтримала закон Ігоря Фріса щодо  оформлення прав на землю та нерухомість на ній

08.09.2021

Верховна Рада України сьогодні підтримала у другому читанні законопроект народного депутата України Ігоря Фріса №5248 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо одночасного переходу прав на земельну ділянку у зв'язку з переходом прав на об'єкт майна, який на ній розташовано)».

Він встановлює правила щодо одночасного оформлення прав на земельну ділянку та розташовану на ній нерухомість.

Передбачено також зворотний порядок отримання прав на нерухомість, якщо відбувається купівля земельної ділянки, де вона розташована. 

Закон підтримав 301 народний депутат.

Згідно з пояснювальною запискою до документа, метою законопроекту є усунення прогалин у правовому регулюванні питань, пов'язаних з оформленням та переходом прав на земельну ділянку у разі набуття права власності на нерухоме майно (житловий будинок, будівлю або споруду), що розміщені на ній.

"Закон має намір виправити ситуацію, яка склалася з необдуманим прийняттям законопроекту 0850 (той, що заблоковано моєю постановою і який мав на меті, так би мовити, «врегулювати» єдиний правовий статус землі і будівлі на ній). Текст повністю відповідає Конституції України, цивільному кодексу та узгоджений із спеціалістами аграрного комітету та нотаріатом. Норми законопроекту відповідають попереднім висновкам ГНЕУ та ГЮУ Верховної Ради України",- наголосив Ігор Фріс.

Інші новини

13.04.2023
Робоча група фіналізує зміни до законодавства про нотаріат

Порівняльна таблиця до законопроекту 5644, який перебуває на розгляді в комітеті правової політики ВРУ, майже готова. 

12.04.2023
Президент підписав закон щодо забезпечення прав українців на пенсійне забезпечення в умовах воєнного стану

Володимир Зеленський підписав Закон України № 2981-ІХ «Про внесення зміни до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» щодо призначення пен

07.04.2023
Подано і зареєстровано законопроект щодо регулювання правовідносин, пов'язаних з призначенням та отриманням одноразової грошової допомоги за загиблими у війні

За безпосередньої участі та авторства Інни Бернацької, Дмитра Йовдія, Андрія Сторожука, Ігоря Фріса подано та зареєстровано проект закону «Про внесення змін до Закону України "Про соціальний і прав

28.01.2023
У Тлумачі на Прикарпатті міський парк назвали іменем загиблого бійця Романа Круховського

За поданням народного депутата України Ігоря Фріса у Тлумачі, що на Івано-Франківщині, парк назвали іменем загиблого військовослужбовця, першого міського голови Романа Круховського.