ВРУ підтримала закон Ігоря Фріса щодо  оформлення прав на землю та нерухомість на ній

08.09.2021

Верховна Рада України сьогодні підтримала у другому читанні законопроект народного депутата України Ігоря Фріса №5248 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо одночасного переходу прав на земельну ділянку у зв'язку з переходом прав на об'єкт майна, який на ній розташовано)».

Він встановлює правила щодо одночасного оформлення прав на земельну ділянку та розташовану на ній нерухомість.

Передбачено також зворотний порядок отримання прав на нерухомість, якщо відбувається купівля земельної ділянки, де вона розташована. 

Закон підтримав 301 народний депутат.

Згідно з пояснювальною запискою до документа, метою законопроекту є усунення прогалин у правовому регулюванні питань, пов'язаних з оформленням та переходом прав на земельну ділянку у разі набуття права власності на нерухоме майно (житловий будинок, будівлю або споруду), що розміщені на ній.

"Закон має намір виправити ситуацію, яка склалася з необдуманим прийняттям законопроекту 0850 (той, що заблоковано моєю постановою і який мав на меті, так би мовити, «врегулювати» єдиний правовий статус землі і будівлі на ній). Текст повністю відповідає Конституції України, цивільному кодексу та узгоджений із спеціалістами аграрного комітету та нотаріатом. Норми законопроекту відповідають попереднім висновкам ГНЕУ та ГЮУ Верховної Ради України",- наголосив Ігор Фріс.

Інші новини

01.12.2021
На БуТЕС повинні негайно провести перевірку щодо охорони праці та розпочати розслідування через опіки 4 людей, - Ігор Фріс 

Негайно відреагувати на факти виникнення частих аварійних ситуацій на Бурштинській ТЕС та провести перевірку обставин щодо пожежі на сьомому енергоблоці, в резу

23.11.2021
Три дороги у 84 окрузі включать у президентську програму "Велике будівництво" 

Йде мова про дороги Тлумач-Лісна Тарновиця, Озеряни-Рожнів, Залуква-Боднарів

17.11.2021
Ігор Фріс: Нотаріуси отримають реальний доступ до демографічного реєстру 

Верховна Рада України сьогодні ухвалила проєкт закону 3989, який передбачає  уточнення порядку доступу нотаріусів до Єдиного державного демографічного реєстру.

16.11.2021
Ухвалено закон про медіацію з правками Ігоря Фріса  

Верховна Рада України сьогодні ухвалила законопроєкт 3504 про медіацію з урахув