Реагувати потрібно невідкладно та дієво. Наголошують представники Івано-Франківщини у ВР.
1. Ініціювати оголошення території Івано-Франківської області зоною надзвичайної екологічної ситуації.
2. Забезпечити виділення фінансових та інших матеріальних ресурсів, достатніх для нормалізації екологічного стану та відшкодування нанесених стихійним лихом в Івано-Франківській області збитків.
3. Забезпечити у найстисліші строки ліквідацію наслідків стихійного лиха в Івано-Франківській області, в тому числі проведення аварійно-рятувальних, ремонтних, будівельних робіт для відновлення, будівництва житлових будинків, відновлення транспортної мережі, мостів, ліній зв'язку, систем енерго-, газо- та водопостачання, інших систем житлово-комунального господарства, інженерних споруд і комунікацій, порушених сільськогосподарських угідь, організувати проведення у повному обсязі та у визначені строки протипаводкових робіт.
З такими вимогами народні депутати України від Прикарпаття звернулися до Кабміну та РНБО.
«Ми, народні депутати України, які представляють жителів Івано-Франківської області, звертаємось до Вас з приводу ситуації, яка склалась в Івано-Франківській області у зв’язку із сильними дощами, які призвели до завдання значної майнової шкоди та загибелі людей», - йдеться у колективному зверненні..
За даними Укргідрометцентру, 23-25 червня внаслідок значних та сильних дощів на річках Карпатського регіону очікується формування високого дощового паводку з підйомами рівнів води.
За інформацією Управління ДСНС України в Івано-Франківській області, станом на 23 червня 2020 року на території Івано-Франківської області в 38 населених пунктах підтоплено 43 житлових будинки, 92 домогосподарства, 21 присадибну ділянку та понад 5 га сільгоспугідь.
Крім цього, в результаті значних опадів значно піднявся рівень води у річках, що призвело до затоплення окремих ділянок доріг, зсувів грунту та тимчасового припинення транспортного сполучення, в тому числі на автомобільних дорогах державного значення, зруйновано 10 км дамб та 11 автомобільних мостів, ще понад 30 мостів частково зруйновано.
За попередніми підрахунками, на ліквідацію наслідків негоди потрібно близько півмільярда гривень.
Вказана ситуація вимагає невідкладного та дієвого реагування, спрямованого на відновлення пошкоджених та зруйнованих об’єктів інфраструктури, а також допомоги населенню, яке постраждало внаслідок негоди.