Як легальний самогон підтримає молочну галузь – Ігор Фріс став співавтором нової законодавчої ініціативи

20.10.2020

Скасувати штрафи за виготовлення самогону для власного вжитку  та легалізувати продаж міцних напоїв домашнього виробництва. Народний депутат Ігор Фріс став одним з ініціаторів законодавчого врегулювання діяльності сфери виготовлення домашніх міцних напоїв.

Аби це реалізувати, депутати пропонують внести зміни до  Кодексу законів про адміністративні правопорушення. Тобто вилучити з  нього таку архаїчну та недієву норму як відповідальність за незаконне самогоноваріння. 

Окрім цього, депутати запропонували внести комплексні зміни і в закон «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального».

- Передбачили визначення, що таке самогон, самогоноваріння, брага.
- Новим видом господарської діяльності, тобто виготовленням крафтового самогону з метою його реалізації, мають займатися  виключно фізичні особи-підприємці. 
- Зміни також передбачають комплекс питань щодо того, хто може бути суб’єктом, допустима  міцність напою  (40 -60%), питання ліцензування, дотримання технологій виробництва, наявності мінімального інвентаря та приміщення для виготовлення. Передбачений також і механізм державного контролю самого продукту.

А от новелою законодавчої ініціативи стало внесення змін до Податкового кодексу, який передбачає податкову пільгу на виготовлення 150 літрів самогону тим особам, які впродовж місяця здадуть 1 тонну молока. 

«Для того, аби виготовляти самогон для продажу, не обов'язково мати корову. Це виключно дає можливість отримати пільгу.  
Ця ідея спрацювала в Швейцарській конфедерації. Таким чином там швидко реформували і перезапустили молочну галузь. Та й у багатьох країнах є така практика, коли держава дозволяє ліквідному виду діяльності розвиватися, даючи певні преференції і пільги. Таким чином перезапускає інші галузі економіки.
Невтішна статистика, коли сьогодні в Україні дефіцит молока - 6 млн л на рік. Тому ми пробуємо різні механізми, щоб запустити молочну галузь. Це один з них»,
- наголошує Ігор Фріс.

Інші новини

13.04.2023
Робоча група фіналізує зміни до законодавства про нотаріат

Порівняльна таблиця до законопроекту 5644, який перебуває на розгляді в комітеті правової політики ВРУ, майже готова. 

12.04.2023
Президент підписав закон щодо забезпечення прав українців на пенсійне забезпечення в умовах воєнного стану

Володимир Зеленський підписав Закон України № 2981-ІХ «Про внесення зміни до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» щодо призначення пен

07.04.2023
Подано і зареєстровано законопроект щодо регулювання правовідносин, пов'язаних з призначенням та отриманням одноразової грошової допомоги за загиблими у війні

За безпосередньої участі та авторства Інни Бернацької, Дмитра Йовдія, Андрія Сторожука, Ігоря Фріса подано та зареєстровано проект закону «Про внесення змін до Закону України "Про соціальний і прав

28.01.2023
У Тлумачі на Прикарпатті міський парк назвали іменем загиблого бійця Романа Круховського

За поданням народного депутата України Ігоря Фріса у Тлумачі, що на Івано-Франківщині, парк назвали іменем загиблого військовослужбовця, першого міського голови Романа Круховського.