З "банківського" законопроекту вилучать статтю про  преференції для Фонду гарантування вкладів

27.04.2020

Із законопроекту №2571-д " Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення деяких механізмів регулювання банківської діяльності" вилучать частину 5 ст. 334 Цивільного кодексу, яка встановлює особливий порядок набуття права власності на майно банків за участю Фонду гарантування вкладів. 

Про це йшлося в  розмові народного депутата України Ігоря Фріса з представниками НБУ, ФГВ та фінансового комітету. 
Нардеп висловив свою чітку позицію стосовно того, що Цивільний кодекс не може встановлювати будь-яких преференцій. При цьому він ще й розриває правову інституцію власності і держреєстрації.

"Відповідно до наших вимог та погодженої позиції НБУ, ФГВ, комітету ВРУ, частину 5 ст. 334 буде виключено з банківського закону!
Адже визначення якихось преференцій для фонду щодо оформлення права власності на нерухомість - неприпустиме. 
Дякую всім за підтримку",
- зазначив Ігор Фріс. 
Нардеп переконаний, що порядок оформлення та державної реєстрації щодо переходу права власності на нерухомість має проходити  однаково для всіх.
За такі зміни до банківського законопроекту повинен проголосувати також і галузевий комітет ВР.

Інші новини

13.04.2023
Робоча група фіналізує зміни до законодавства про нотаріат

Порівняльна таблиця до законопроекту 5644, який перебуває на розгляді в комітеті правової політики ВРУ, майже готова. 

12.04.2023
Президент підписав закон щодо забезпечення прав українців на пенсійне забезпечення в умовах воєнного стану

Володимир Зеленський підписав Закон України № 2981-ІХ «Про внесення зміни до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» щодо призначення пен

07.04.2023
Подано і зареєстровано законопроект щодо регулювання правовідносин, пов'язаних з призначенням та отриманням одноразової грошової допомоги за загиблими у війні

За безпосередньої участі та авторства Інни Бернацької, Дмитра Йовдія, Андрія Сторожука, Ігоря Фріса подано та зареєстровано проект закону «Про внесення змін до Закону України "Про соціальний і прав

28.01.2023
У Тлумачі на Прикарпатті міський парк назвали іменем загиблого бійця Романа Круховського

За поданням народного депутата України Ігоря Фріса у Тлумачі, що на Івано-Франківщині, парк назвали іменем загиблого військовослужбовця, першого міського голови Романа Круховського.