За отруєння бджіл та навколишнього середовища агропідприємства мають нести кримінальну відповідальність, - Ігор Фріс

11.05.2021

З'ясувати причини та винуватців отруєння близько 20 десятків бджолосімей у трьох селах Тисменицької громади (Милування, Вільшаниця, Рошнів). З такою метою у Тисмениці сьогодні зібралася комісія ТЕБ та НС. 
На засіданні комісії присутні зосередили увагу на кількох основних пунктах. Зокрема, це відсутність чіткого порядку інформування населення, і бджолярів зокрема, про обробку полів та безконтрольне внесення хімічних препаратів. Бджолярі наголосили і на тому, що в Україні є лише одна лабораторія у Києві, яка може виявити, від чого саме загинули бджоли. При цьому спеціалістам цієї установи необхідно вказати, на які саме гербіциди робити дослідження.

Представники комісії зазначили, що на їхній запит лише агрофірма "Оскар" надала документи для перевірки. Решта - наразі проігнорували запит.

Окрім керівництва громади, старост сіл, поліції, представників агропідприємств (Оскар, Штерн-агро, Перспектива, ТОВ Мрія Фармінг Карпати, ТЗОВ ВТФ Угринів) був присутній і представник народного депутата України Ігоря Фріса Віталій Вербовий. 
Він наголосив, що Ігор Фріс всіляко сприяє з'ясування обставин щодо отруєння бджіл. Аби врегулювати питання на законодавчому рівні планує подати до ВРУ законопроект щодо кримінальної відповідальності за знищення бджіл та навколишнього середовища.

"Безкарність у використанні заборонених агрохімікатів створює загрозу нашому існуванню, адже саме на бджолі зав'язано майже все, що ми споживаємо. Думаю, варто змінити підхід і з адміністративної відповідальності перейти на кримінальну. Адже ми спостерігаємо тотальну безкарність та безконтрольне використання шкідливих речовин на полях. Наразі готуємо зміни до кримінального законодавства про застосування додаткової відповідальності за шкоду, спричинену знищенням бджіл та бджолосімей",- зауважив Ігор Фріс.

 

Інші новини

11.06.2021
Захищаємо право інтелектуальної власності – у ВРУ зареєстрували законопроект про авторське право і суміжні права

Його підписантом є і народний депутат України від 84 виборчого округу Ігор Фріс. 

Ігор Фріс
09.06.2021
Масштабна реформа нотаріату триває - Ігор Фріс підписав законпроєкт про удосконалення регулювання нотаріальної діяльності 

Народний депутат України Ігор Фріс підписав рамковий проєкт закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення регулювання нотаріальної діяльності».

27.05.2021
84 округ отримав 54 млн грн з ДФРР, левова частка - для Тисменицької ТГ

Міністерство  розвитку громад та територій України спрямувало 202 млн 315 тис грн для Прикарпаття на реалізацію проєктів регіонального розвитку за програмою «Підтримка регіональної політики України

26.05.2021
1125-річчя Галича має відзначатися на державному рівні - Ігор Фріс подав до ВРУ відповідний проєкт постанови

У постанові передбачені проведення культурно-мистецьких, освітніх заходів, реставрація пам'яток архітектури, поліпшення транспортного сполучення в Галицькій ТГ.