За отруєння бджіл та навколишнього середовища агропідприємства мають нести кримінальну відповідальність, - Ігор Фріс

11.05.2021

З'ясувати причини та винуватців отруєння близько 20 десятків бджолосімей у трьох селах Тисменицької громади (Милування, Вільшаниця, Рошнів). З такою метою у Тисмениці сьогодні зібралася комісія ТЕБ та НС. 
На засіданні комісії присутні зосередили увагу на кількох основних пунктах. Зокрема, це відсутність чіткого порядку інформування населення, і бджолярів зокрема, про обробку полів та безконтрольне внесення хімічних препаратів. Бджолярі наголосили і на тому, що в Україні є лише одна лабораторія у Києві, яка може виявити, від чого саме загинули бджоли. При цьому спеціалістам цієї установи необхідно вказати, на які саме гербіциди робити дослідження.

Представники комісії зазначили, що на їхній запит лише агрофірма "Оскар" надала документи для перевірки. Решта - наразі проігнорували запит.

Окрім керівництва громади, старост сіл, поліції, представників агропідприємств (Оскар, Штерн-агро, Перспектива, ТОВ Мрія Фармінг Карпати, ТЗОВ ВТФ Угринів) був присутній і представник народного депутата України Ігоря Фріса Віталій Вербовий. 
Він наголосив, що Ігор Фріс всіляко сприяє з'ясування обставин щодо отруєння бджіл. Аби врегулювати питання на законодавчому рівні планує подати до ВРУ законопроект щодо кримінальної відповідальності за знищення бджіл та навколишнього середовища.

"Безкарність у використанні заборонених агрохімікатів створює загрозу нашому існуванню, адже саме на бджолі зав'язано майже все, що ми споживаємо. Думаю, варто змінити підхід і з адміністративної відповідальності перейти на кримінальну. Адже ми спостерігаємо тотальну безкарність та безконтрольне використання шкідливих речовин на полях. Наразі готуємо зміни до кримінального законодавства про застосування додаткової відповідальності за шкоду, спричинену знищенням бджіл та бджолосімей",- зауважив Ігор Фріс.

 

Інші новини

13.04.2023
Робоча група фіналізує зміни до законодавства про нотаріат

Порівняльна таблиця до законопроекту 5644, який перебуває на розгляді в комітеті правової політики ВРУ, майже готова. 

12.04.2023
Президент підписав закон щодо забезпечення прав українців на пенсійне забезпечення в умовах воєнного стану

Володимир Зеленський підписав Закон України № 2981-ІХ «Про внесення зміни до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» щодо призначення пен

07.04.2023
Подано і зареєстровано законопроект щодо регулювання правовідносин, пов'язаних з призначенням та отриманням одноразової грошової допомоги за загиблими у війні

За безпосередньої участі та авторства Інни Бернацької, Дмитра Йовдія, Андрія Сторожука, Ігоря Фріса подано та зареєстровано проект закону «Про внесення змін до Закону України "Про соціальний і прав

28.01.2023
У Тлумачі на Прикарпатті міський парк назвали іменем загиблого бійця Романа Круховського

За поданням народного депутата України Ігоря Фріса у Тлумачі, що на Івано-Франківщині, парк назвали іменем загиблого військовослужбовця, першого міського голови Романа Круховського.