За отруєння бджіл та навколишнього середовища агропідприємства мають нести кримінальну відповідальність, - Ігор Фріс

11.05.2021

З'ясувати причини та винуватців отруєння близько 20 десятків бджолосімей у трьох селах Тисменицької громади (Милування, Вільшаниця, Рошнів). З такою метою у Тисмениці сьогодні зібралася комісія ТЕБ та НС. 
На засіданні комісії присутні зосередили увагу на кількох основних пунктах. Зокрема, це відсутність чіткого порядку інформування населення, і бджолярів зокрема, про обробку полів та безконтрольне внесення хімічних препаратів. Бджолярі наголосили і на тому, що в Україні є лише одна лабораторія у Києві, яка може виявити, від чого саме загинули бджоли. При цьому спеціалістам цієї установи необхідно вказати, на які саме гербіциди робити дослідження.

Представники комісії зазначили, що на їхній запит лише агрофірма "Оскар" надала документи для перевірки. Решта - наразі проігнорували запит.

Окрім керівництва громади, старост сіл, поліції, представників агропідприємств (Оскар, Штерн-агро, Перспектива, ТОВ Мрія Фармінг Карпати, ТЗОВ ВТФ Угринів) був присутній і представник народного депутата України Ігоря Фріса Віталій Вербовий. 
Він наголосив, що Ігор Фріс всіляко сприяє з'ясування обставин щодо отруєння бджіл. Аби врегулювати питання на законодавчому рівні планує подати до ВРУ законопроект щодо кримінальної відповідальності за знищення бджіл та навколишнього середовища.

"Безкарність у використанні заборонених агрохімікатів створює загрозу нашому існуванню, адже саме на бджолі зав'язано майже все, що ми споживаємо. Думаю, варто змінити підхід і з адміністративної відповідальності перейти на кримінальну. Адже ми спостерігаємо тотальну безкарність та безконтрольне використання шкідливих речовин на полях. Наразі готуємо зміни до кримінального законодавства про застосування додаткової відповідальності за шкоду, спричинену знищенням бджіл та бджолосімей",- зауважив Ігор Фріс.

 

Інші новини

31.05.2022
Політична відповідальність: міф чи реальність?

Вчора разом з колегами розробили законопроект, який відображає позицію більшості наших виборців. 

27.04.2022
Уряд вніс зміни до законодавства щодо повноцінного відновлення роботи нотаріусів під час воєнного стану

Уряд прийняв постанову "Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо діяльності нотаріусів та функціонування єдиних та державних р

23.02.2022
Закон про зброю Ігоря Фріса Рада підтримала в першому читанні

274-ма голосами депутати Верховної Ради України підтримали законопроект співавторства народного депутата України Ігоря Фріса про обіг цивільної вогнепальної зброї №

17.02.2022
Закон Ігоря Фріса про амністію Рада ухвалила в першому читанні

Сьогодні Верховна Рада України в першому читанні ухвалила законопроєкт авторства Ігоря Фріса «Про амністію з нагоди 30ї річниці незалежності України"