Захищаємо право інтелектуальної власності – у ВРУ зареєстрували законопроект про авторське право і суміжні права

11.06.2021

У Верховній Раді України зареєстрували законопроєкт «Про авторське право і суміжні права». Його підписантом є і народний депутат України від 84 виборчого округу Ігор Фріс. 

«Потреба в удосконаленні захисту прав інтелектуальної власності в Україні назріла уже дуже давно. Цей закон має на меті покращити правове регулювання питань стосовно захисту особистих немайнових та майнових прав суб’єктів авторського права та суміжних прав. Він також повинен адаптувати українське законодавство в цій сфері до стандартів ЄС. Переконаний, що закон стане дієвим механізмом для захисту прав та інтересів правовласників об’єктів авторського права і суміжних прав. І він неодмінно сприятиме всесторонньому розвитку досягнень наших громадян», - підкреслює Ігор Фріс.

Що передбачає проєкт закону? 

1.  Посилює відповідальність за порушення прав на об’єкт права інтелектуальної власності, в тому числі і в мережі Інтернет.

2.  Вперше закріплюється справедлива винагорода за публічне використання об'єктів авторського права та суміжних прав .

3.  Створення реєстрів оригінальних творів образотворчого мистецтва та рукописів літературних творів і творів, що отримали стаутс «сирітських».

4.  Оновлюються ставки винагороди за право слідування, відповідно до законодавства ЄС.

5.  Оновлюються норми про вільне використання твору, зокрема з метою забезпечення інтересів осіб з обмеженими можливостями сприйняття друкованої інформації через інвалідність. 

6.  Закріплюються умови переміщення оригінальних художнвх творів через митний кордон.

 

Інші новини

13.04.2023
Робоча група фіналізує зміни до законодавства про нотаріат

Порівняльна таблиця до законопроекту 5644, який перебуває на розгляді в комітеті правової політики ВРУ, майже готова. 

12.04.2023
Президент підписав закон щодо забезпечення прав українців на пенсійне забезпечення в умовах воєнного стану

Володимир Зеленський підписав Закон України № 2981-ІХ «Про внесення зміни до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» щодо призначення пен

07.04.2023
Подано і зареєстровано законопроект щодо регулювання правовідносин, пов'язаних з призначенням та отриманням одноразової грошової допомоги за загиблими у війні

За безпосередньої участі та авторства Інни Бернацької, Дмитра Йовдія, Андрія Сторожука, Ігоря Фріса подано та зареєстровано проект закону «Про внесення змін до Закону України "Про соціальний і прав

28.01.2023
У Тлумачі на Прикарпатті міський парк назвали іменем загиблого бійця Романа Круховського

За поданням народного депутата України Ігоря Фріса у Тлумачі, що на Івано-Франківщині, парк назвали іменем загиблого військовослужбовця, першого міського голови Романа Круховського.