Захищаємо право інтелектуальної власності – у ВРУ зареєстрували законопроект про авторське право і суміжні права

11.06.2021

У Верховній Раді України зареєстрували законопроєкт «Про авторське право і суміжні права». Його підписантом є і народний депутат України від 84 виборчого округу Ігор Фріс. 

«Потреба в удосконаленні захисту прав інтелектуальної власності в Україні назріла уже дуже давно. Цей закон має на меті покращити правове регулювання питань стосовно захисту особистих немайнових та майнових прав суб’єктів авторського права та суміжних прав. Він також повинен адаптувати українське законодавство в цій сфері до стандартів ЄС. Переконаний, що закон стане дієвим механізмом для захисту прав та інтересів правовласників об’єктів авторського права і суміжних прав. І він неодмінно сприятиме всесторонньому розвитку досягнень наших громадян», - підкреслює Ігор Фріс.

Що передбачає проєкт закону? 

1.  Посилює відповідальність за порушення прав на об’єкт права інтелектуальної власності, в тому числі і в мережі Інтернет.

2.  Вперше закріплюється справедлива винагорода за публічне використання об'єктів авторського права та суміжних прав .

3.  Створення реєстрів оригінальних творів образотворчого мистецтва та рукописів літературних творів і творів, що отримали стаутс «сирітських».

4.  Оновлюються ставки винагороди за право слідування, відповідно до законодавства ЄС.

5.  Оновлюються норми про вільне використання твору, зокрема з метою забезпечення інтересів осіб з обмеженими можливостями сприйняття друкованої інформації через інвалідність. 

6.  Закріплюються умови переміщення оригінальних художнвх творів через митний кордон.

 

Інші новини

30.07.2021
"Білі кошти" за землю с/г призначення - Ігор Фріс розповів, як перевірити їх походження

Як перевірити походження коштів, за які покупець хоче придбати землю сільгосппризначення, і які саме документи підтверджують "білі кошти".

26.07.2021
10 млн грн на розвиток громад 84 округу за сприяння Ігоря Фріса виділив Кабмін 

Кабінет Міністрів України погодив виділення чергових 10 млн грн на соціально-економічний розвиток 84 округу.  Це другий транш із запланованих на цей рік 30 млн грн. 

20.07.2021
Термін подачі "малюнка" про структуру власності для юросіб можуть продовжити на рік - Ігор Фріс подав відповідний законопроєкт 

Продовжити термін на подання структури власності для юридичних осіб на 1 рік та звільнити від обов’язку подачі структури власності юридичних осіб, де засновниками є фіз