Захистити бджільництво Ігор Фріс закликав профільного міністра

25.05.2020

Підтримати галузь бджільництва в Україні та захистити її від негативного впливу використання пестицидів та агрохімікатів в сільському господарстві. З таким проханням народний депутат України Ігор Фріс сьогодні звернувся до міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Ігоря Петрашка. 

​​​​​​
Нардеп просить у профільного міністра надати висновок щодо можливих шляхів зменшення негативного впливу від використання в сільському господарстві пестицидів та агрохімікатів, зокрема і шляхом посилення відповідальності за правопорушення у цій сфері. 

Також у депутатському зверненні йдеться і про можливість надати доручення про встановлення чіткого механізму отримання компенсацій постраждалим пасічникам від використання пестицидів та агрохімікатів в сільськогосподарській діяльності.  

«Дуже обурює серйозне погіршення стану галузі бджільництва на Прикарпатті. До прикладу, у Тлумацькому районі Івано-Франківської області масово почали гинути бджоли внаслідок широкого використання в сільському господарстві пестицидів та агрохімікатів. 

Пасічники наголошують, що ситуація погіршилась з початком сезону польових робіт та через умисне нехтування вимог законодавства України, коли людей не повідомляють про використання пестицидів. Результатом грубих порушень правил і санітарних вимог застосування пестицидів є масова загибель бджіл, що спричиняє великі збитки пасічникам», - зауважує Ігор Фріс.

Інші новини

27.04.2022
Уряд вніс зміни до законодавства щодо повноцінного відновлення роботи нотаріусів під час воєнного стану

Уряд прийняв постанову "Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо діяльності нотаріусів та функціонування єдиних та державних р

23.02.2022
Закон про зброю Ігоря Фріса Рада підтримала в першому читанні

274-ма голосами депутати Верховної Ради України підтримали законопроект співавторства народного депутата України Ігоря Фріса про обіг цивільної вогнепальної зброї №

17.02.2022
Закон Ігоря Фріса про амністію Рада ухвалила в першому читанні

Сьогодні Верховна Рада України в першому читанні ухвалила законопроєкт авторства Ігоря Фріса «Про амністію з нагоди 30ї річниці незалежності України"

07.02.2022
Нардепи пропонують встановити нульову ставку ПДВ на харчі – Ігор Фріс спільно з колегами подав до ВРУ новий законопроєкт 

Відмінити до 1 січня 2023року ПДВ на продукти харчування, які виробляються та реалізуються в Україні, та знизити до 7% ПДВ на житлово-комунальні послуги.