Захистити бджільництво Ігор Фріс закликав профільного міністра

25.05.2020

Підтримати галузь бджільництва в Україні та захистити її від негативного впливу використання пестицидів та агрохімікатів в сільському господарстві. З таким проханням народний депутат України Ігор Фріс сьогодні звернувся до міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Ігоря Петрашка. 

​​​​​​
Нардеп просить у профільного міністра надати висновок щодо можливих шляхів зменшення негативного впливу від використання в сільському господарстві пестицидів та агрохімікатів, зокрема і шляхом посилення відповідальності за правопорушення у цій сфері. 

Також у депутатському зверненні йдеться і про можливість надати доручення про встановлення чіткого механізму отримання компенсацій постраждалим пасічникам від використання пестицидів та агрохімікатів в сільськогосподарській діяльності.  

«Дуже обурює серйозне погіршення стану галузі бджільництва на Прикарпатті. До прикладу, у Тлумацькому районі Івано-Франківської області масово почали гинути бджоли внаслідок широкого використання в сільському господарстві пестицидів та агрохімікатів. 

Пасічники наголошують, що ситуація погіршилась з початком сезону польових робіт та через умисне нехтування вимог законодавства України, коли людей не повідомляють про використання пестицидів. Результатом грубих порушень правил і санітарних вимог застосування пестицидів є масова загибель бджіл, що спричиняє великі збитки пасічникам», - зауважує Ігор Фріс.

Інші новини

13.04.2023
Робоча група фіналізує зміни до законодавства про нотаріат

Порівняльна таблиця до законопроекту 5644, який перебуває на розгляді в комітеті правової політики ВРУ, майже готова. 

12.04.2023
Президент підписав закон щодо забезпечення прав українців на пенсійне забезпечення в умовах воєнного стану

Володимир Зеленський підписав Закон України № 2981-ІХ «Про внесення зміни до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» щодо призначення пен

07.04.2023
Подано і зареєстровано законопроект щодо регулювання правовідносин, пов'язаних з призначенням та отриманням одноразової грошової допомоги за загиблими у війні

За безпосередньої участі та авторства Інни Бернацької, Дмитра Йовдія, Андрія Сторожука, Ігоря Фріса подано та зареєстровано проект закону «Про внесення змін до Закону України "Про соціальний і прав

28.01.2023
У Тлумачі на Прикарпатті міський парк назвали іменем загиблого бійця Романа Круховського

За поданням народного депутата України Ігоря Фріса у Тлумачі, що на Івано-Франківщині, парк назвали іменем загиблого військовослужбовця, першого міського голови Романа Круховського.