Закон Ігоря Фріса про амністію Рада ухвалила в першому читанні

17.02.2022

Сьогодні Верховна Рада України в першому читанні ухвалила законопроєкт авторства Ігоря Фріса «Про амністію з нагоди 30ї річниці незалежності України"  №5249-1. За нього проголосували 310 народних депутатів України.

Ухвалення  закону про амністію є дуже актуальним, адже востаннє такий документ був прийнятий ще в грудні 2016 року, тобто 5 років назад. Хоча відовідно до закону його можна ухвалювати щороку.  Документ підготовлено відповідно до ст92 КУ з метою прояву гуманізму держави у сфері виконання покарань, йдеться у пояснювальній записці.

Законопроект 5249-1 розширює коло осіб, які підлягають амністії та визначає передумови її надання.

«Підтримки заслуговував саме цей проєкт закону. Адже тут право на гуманність з боку держави отримають також і ті, хто зі зброєю в руках боронив нашу державу, незважаючи на те, чи мав він посвідчення учасника бойових дій чи ні», - зауважив народний депутат Ігор Фріс.

Інші новини

28.01.2023
У Тлумачі на Прикарпатті міський парк назвали іменем загиблого бійця Романа Круховського

За поданням народного депутата України Ігоря Фріса у Тлумачі, що на Івано-Франківщині, парк назвали іменем загиблого військовослужбовця, першого міського голови Романа Круховського.

13.01.2023
Проект 7424 про заборону депутатам ОПЗЖ працювати в Раді направлено на експертизу

Сьогодні комітет з правової політики Верховної Ради України відправив законопроект 7424 про заборону депутатам з ОПЗЖ перебувати в раді на конституційну експертизу до головних університетів країни.

31.05.2022
Політична відповідальність: міф чи реальність?

Вчора разом з колегами розробили законопроект, який відображає позицію більшості наших виборців. 

27.04.2022
Уряд вніс зміни до законодавства щодо повноцінного відновлення роботи нотаріусів під час воєнного стану

Уряд прийняв постанову "Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо діяльності нотаріусів та функціонування єдиних та державних р