Закон про народовладдя - референдум не може стосуватися зменшення території України

30.06.2020

Сьогодні народний депутат України Ігор Фріс направив до Верховної Ради правки до закону про народовладдя, який парламент ухвалив у першому читанні 18 червня. 
Депутат зазначає, що саме він є одним з тих пріоритетних законів, з якими команда "Слуги Народу"  йшла на вибори та які обіцяла прийняти людям.


"Загалом його суть та принципи відповідають моєму баченню. Але в час, коли територіальна цілісність нашої держави під загрозою, а агресія східного сусіда продовжується, ми не маємо права нехтувати чіткими і однозначними  термінами в законі", - наголошує Ігор Фріс. 

Відтак, будь-які зміни щодо території держави, про які може йти мова на референдумах та в міжнародних договорах, повинні стосуватися виключно збільшення території України. 

Поряд з цим будь-які питання, які виносяться на всеукраїнський референдум за народною ініціативою повинні пройти ретельну перевірку на їх відповідність Конституції України і отримати схвальне рішення Конституційного суду.

"Впевнений,що ці правки до президентського закону комітет підтримає і вони знайдуть місце в самому законі", - зауважує нардеп.

Інші новини

13.04.2023
Робоча група фіналізує зміни до законодавства про нотаріат

Порівняльна таблиця до законопроекту 5644, який перебуває на розгляді в комітеті правової політики ВРУ, майже готова. 

12.04.2023
Президент підписав закон щодо забезпечення прав українців на пенсійне забезпечення в умовах воєнного стану

Володимир Зеленський підписав Закон України № 2981-ІХ «Про внесення зміни до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» щодо призначення пен

07.04.2023
Подано і зареєстровано законопроект щодо регулювання правовідносин, пов'язаних з призначенням та отриманням одноразової грошової допомоги за загиблими у війні

За безпосередньої участі та авторства Інни Бернацької, Дмитра Йовдія, Андрія Сторожука, Ігоря Фріса подано та зареєстровано проект закону «Про внесення змін до Закону України "Про соціальний і прав

28.01.2023
У Тлумачі на Прикарпатті міський парк назвали іменем загиблого бійця Романа Круховського

За поданням народного депутата України Ігоря Фріса у Тлумачі, що на Івано-Франківщині, парк назвали іменем загиблого військовослужбовця, першого міського голови Романа Круховського.