Закон, який зупиняє колекторський терор, підписав президент

08.04.2021

Закон №4241 про врегулювання простроченої заборгованості, який нардепи підтримали 19 березня 2021 року, підписав президент України Володимир Зеленський.

«Колекторський» закон посилює захист боржників за споживчими кредитами та вводить етичні норми для колекторів.

Документ забороняє погрожувати та шантажувати боржників, повторно дзвонити людям , які не мають стосунку до боргу, розповсюджувати образливі матеріали про боржника, примусово стягувати борг, обробляти персональні дані особи без її дозволу.

Натомість колектори мають право нагадувати боржникам про залишки боргу та передавати справи до суду для стягнення боргів державними чи приватними судовими виконавцями. 

«Після ретельного опрацювання документ встановлює чіткі правила роботи та реєстрації колекторів. Боржники відтепер будуть захищені, а колекторська діяльність – регламентованою. Борги сплачувати потрібно, але цивілізовані методи нарешті прийшли на зміну махновщині», - наголосив народний депутат України Ігор Фріс.

 

Інші новини

31.05.2022
Політична відповідальність: міф чи реальність?

Вчора разом з колегами розробили законопроект, який відображає позицію більшості наших виборців. 

27.04.2022
Уряд вніс зміни до законодавства щодо повноцінного відновлення роботи нотаріусів під час воєнного стану

Уряд прийняв постанову "Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо діяльності нотаріусів та функціонування єдиних та державних р

23.02.2022
Закон про зброю Ігоря Фріса Рада підтримала в першому читанні

274-ма голосами депутати Верховної Ради України підтримали законопроект співавторства народного депутата України Ігоря Фріса про обіг цивільної вогнепальної зброї №

17.02.2022
Закон Ігоря Фріса про амністію Рада ухвалила в першому читанні

Сьогодні Верховна Рада України в першому читанні ухвалила законопроєкт авторства Ігоря Фріса «Про амністію з нагоди 30ї річниці незалежності України"