Закон, який зупиняє колекторський терор, підписав президент

08.04.2021

Закон №4241 про врегулювання простроченої заборгованості, який нардепи підтримали 19 березня 2021 року, підписав президент України Володимир Зеленський.

«Колекторський» закон посилює захист боржників за споживчими кредитами та вводить етичні норми для колекторів.

Документ забороняє погрожувати та шантажувати боржників, повторно дзвонити людям , які не мають стосунку до боргу, розповсюджувати образливі матеріали про боржника, примусово стягувати борг, обробляти персональні дані особи без її дозволу.

Натомість колектори мають право нагадувати боржникам про залишки боргу та передавати справи до суду для стягнення боргів державними чи приватними судовими виконавцями. 

«Після ретельного опрацювання документ встановлює чіткі правила роботи та реєстрації колекторів. Боржники відтепер будуть захищені, а колекторська діяльність – регламентованою. Борги сплачувати потрібно, але цивілізовані методи нарешті прийшли на зміну махновщині», - наголосив народний депутат України Ігор Фріс.

 

Інші новини

13.04.2023
Робоча група фіналізує зміни до законодавства про нотаріат

Порівняльна таблиця до законопроекту 5644, який перебуває на розгляді в комітеті правової політики ВРУ, майже готова. 

12.04.2023
Президент підписав закон щодо забезпечення прав українців на пенсійне забезпечення в умовах воєнного стану

Володимир Зеленський підписав Закон України № 2981-ІХ «Про внесення зміни до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» щодо призначення пен

07.04.2023
Подано і зареєстровано законопроект щодо регулювання правовідносин, пов'язаних з призначенням та отриманням одноразової грошової допомоги за загиблими у війні

За безпосередньої участі та авторства Інни Бернацької, Дмитра Йовдія, Андрія Сторожука, Ігоря Фріса подано та зареєстровано проект закону «Про внесення змін до Закону України "Про соціальний і прав

28.01.2023
У Тлумачі на Прикарпатті міський парк назвали іменем загиблого бійця Романа Круховського

За поданням народного депутата України Ігоря Фріса у Тлумачі, що на Івано-Франківщині, парк назвали іменем загиблого військовослужбовця, першого міського голови Романа Круховського.