Закон, який зупиняє колекторський терор, підписав президент

08.04.2021

Закон №4241 про врегулювання простроченої заборгованості, який нардепи підтримали 19 березня 2021 року, підписав президент України Володимир Зеленський.

«Колекторський» закон посилює захист боржників за споживчими кредитами та вводить етичні норми для колекторів.

Документ забороняє погрожувати та шантажувати боржників, повторно дзвонити людям , які не мають стосунку до боргу, розповсюджувати образливі матеріали про боржника, примусово стягувати борг, обробляти персональні дані особи без її дозволу.

Натомість колектори мають право нагадувати боржникам про залишки боргу та передавати справи до суду для стягнення боргів державними чи приватними судовими виконавцями. 

«Після ретельного опрацювання документ встановлює чіткі правила роботи та реєстрації колекторів. Боржники відтепер будуть захищені, а колекторська діяльність – регламентованою. Борги сплачувати потрібно, але цивілізовані методи нарешті прийшли на зміну махновщині», - наголосив народний депутат України Ігор Фріс.

 

Інші новини

11.06.2021
Захищаємо право інтелектуальної власності – у ВРУ зареєстрували законопроект про авторське право і суміжні права

Його підписантом є і народний депутат України від 84 виборчого округу Ігор Фріс. 

Ігор Фріс
09.06.2021
Масштабна реформа нотаріату триває - Ігор Фріс підписав законпроєкт про удосконалення регулювання нотаріальної діяльності 

Народний депутат України Ігор Фріс підписав рамковий проєкт закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення регулювання нотаріальної діяльності».

27.05.2021
84 округ отримав 54 млн грн з ДФРР, левова частка - для Тисменицької ТГ

Міністерство  розвитку громад та територій України спрямувало 202 млн 315 тис грн для Прикарпаття на реалізацію проєктів регіонального розвитку за програмою «Підтримка регіональної політики України

26.05.2021
1125-річчя Галича має відзначатися на державному рівні - Ігор Фріс подав до ВРУ відповідний проєкт постанови

У постанові передбачені проведення культурно-мистецьких, освітніх заходів, реставрація пам'яток архітектури, поліпшення транспортного сполучення в Галицькій ТГ.