Законопроект про обіг цивільної зброї зареєстрували у ВР, - Ігор Фріс

07.11.2020

У Верховній Раді України зареєстрували законопроект «Про обіг цивільної вогнепальної зброї та бойових припасів до неї», співаавтором якого є народний депутат України Ігор Фріс.

Закон врегулює забезпечення права громадян на особистий захист свого життя та здоров'я, а також життя та здоров'я навколишніх від злочинних посягань за допомогою цивільної вогнепальної зброї, а також приведе існуюче нормативне регулювання в питанні обігу цивільної вогнепальної зброї у відповідність до норм Конституції України. 

«Сьогодні обіг цивільної вогнепальної зброї законодавчо врегульовано спеціальними законами у всіх країнах Європи та у більшості пострадянських країн. Поряд з цим, Україна - єдина держава в Європі, де відсутнє законодавче регулювання обігу цивільної вогнепальної зброї.

Однак українці легально володіють вогнепальною зброєю у загальній кількості близько 1,3 млн. одиниць.  Незважаючи на таку значну кількість вогнепальної зброї в обігу, ці правовідносини в країні досі не врегульовані жодним законом. Натомість питання, пов’язані з обігом цивільної зброї, регулюються нормативними актами, які дублюють радянське законодавство», - наголошує Ігор Фріс.

Нардеп додає, що досі відсутній єдиний державний реєстр власників зброї, немає будь-якої класифікації сучасної зброї. Відтак, це призводить до вільного трактування і неузгодженості та створює підґрунтя для зростання корупції у цій сфері.

Розроблений законопроект регулює відносини, пов’язані з обігом виключно цивільної вогнепальної зброї та бойових припасів до неї.

Законопроект встановлює категорії цивільної вогнепальної зброї:
А – автоматична вогнепальна зброя; 
В – гладкоствольна короткоствольна вогнепальна зброя (травматична); 
С – короткоствольна вогнепальна зброя;
D – довгоствольна вогнепальна гладкоствольна зброя;
Е – довгоствольна вогнепальна нарізна і комбінована вогнепальна зброя.

За аналогією з посвідченням водія запроваджується Посвідчення власника зброї, у якому зазначаються категорії зброї, яку може набути власник посвідчення. 
Крім цього на кожну одиницю зброї впроваджується технічний паспорт, у якому зазначаються відомості про власника та серійний номер зброї.

Право на отримання посвідчення власника зброї мають дієздатні громадяни України які:
- не мають медичних протипоказань;
- не мають судимості, що погашена чи знята у встановленому законом порядку за злочини передбачені Розділами І, ІІ, ІІІ, ІV, VІ, ІХ, ХІІ, ХІІІ, ХІV, XV, XVII, XVIII, ХІХ, ХХ Особливої частини Кримінального кодексу України (крім реабілітованих);
- не притягалися до адміністративної відповідальності протягом останнього року за частиною третьою, четвертою статті 126, статтями 130, 17219, 17220, 173, 1732, 1733, 174, 1831, 1843, 185, 186, 1868, 187, 190-1956, 203, 2031, 2041, 2042-2044 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Запроваджується обов’язкове страхування цивільної відповідальності за шкоду, яка може бути заподіяна третій особі або її майну внаслідок володіння, зберігання чи використання зброї.

Запроваджується Єдиний державний реєстр цивільної зброї, встановлюються засади його ведення.

Запроваджуються курси з вивчення матеріальної частини зброї, правил поводження з нею та її застосування.

Визначаються заборонені до цивільного обігу вогнепальна зброя, бойові припаси до неї, частини зброї та додаткове обладнання до зброї.

Інші новини

Ігор Фріс
14.01.2021
300 депутатів замість 450 – ВРУ розгляне у другому читанні законопроект щодо зменшення кількості нардепів

Комітет з питань правової політики на своєму засіданні рекомендував Верховній Раді України розглянути у другому читанні законопроект щодо зменшення складу нардепів з 450 до 300. 

Ігор Фріс
11.01.2021
Діяльність на окрузі,  8 прийнятих законів та близько 100 поданих законопроектів – підсумки року роботи нардепа Ігоря Фріса

10 млн грн державних інвестицій на соціальний розвиток округу,  кошти на ліквідацію повені, тисячі захисних масок, сотні багаторазових щитків та захисних костюмів, 13 відремонтованих ШВЛ, допомога людям під час паводку.

30.12.2020
Ігор Фріс: У 2021 році 30 млн грн соцеконому піде на медицину

Кошти планують освоїти для закупівлі сучасного обладнання для лікарень 84 округу