Законопроект співавторства Ігоря Фріса "Про суд присяжних" винесуть на розгляд Верховної Ради України

08.11.2021

Проект Закону 3843 «Про суд присяжних», співавтором якого є народний депутат України Ігор Фріс, після розгляду у Комітеті з питань правової політики, рекомендований для включення в порядок денний ВРУ. 

" Як і обіцяв своїм виборцями, творимо правильні закони і запускаємо справжнє народовладдя. 
Лише таким чином ми повернемо довіру до суду. 
В цьому випадку - через суд присяжних. Нагадаю, що прийняття саме цього  закону президент Володимир Зеленський декларував як один із основних кроків влади",- зауважує Ігор Фріс. 

Інститут присяжних  має в Україні давню історію й передбачений Конституцією України, наголошує нардеп. Адже там йдеться про народовладдя, яке має реалізовуватися і за допомогою безпосередньої участі народу в здійсненні судочинства. 

Головні особливості суду присяжних:
- Суд присяжних постановляє вердикт щодо винуватості чи невинуватості підсудного без присутності професійного судді. А уже на основі вердикту професійний суддя виносить мотивувальний вирок. 

- Один склад суду присяжних може працювати лише в одній справі.

- У суді присяжних бере участь все доросле населення відповідного судового округу. Окрім раніше засуджених, психічно хворих, прокурорів, судових працівників. 

- Добір присяжних роблять захист і обвинувачення. Саме прокурор і адвокат шляхом консенсусу вирішують питання, чи може певна людина бути залучена до лави присяжних. 

Щоб суди ефективно і в короткі терміни виконували свої функції закон передбачає подвоєння відповідальності за неповагу до суду. Йде мова про неявку адвокатів, свідків, перекладачів, прокурорів. 

 «Судова гілка влади має стати саме владою, а не прислужником президента, уряду, місцевої еліти чи будь-кого іншого. Відновлення довіри до судів –одне із найважливіших питань, яке стоїть перед Україною. Саме така форма безпосередньої участі народу в судочинстві може дозволити почати відновлення довіри до суду в Україні», - наголошує Ігор Фріс.

Інші новини

01.12.2021
На БуТЕС повинні негайно провести перевірку щодо охорони праці та розпочати розслідування через опіки 4 людей, - Ігор Фріс 

Негайно відреагувати на факти виникнення частих аварійних ситуацій на Бурштинській ТЕС та провести перевірку обставин щодо пожежі на сьомому енергоблоці, в резу

23.11.2021
Три дороги у 84 окрузі включать у президентську програму "Велике будівництво" 

Йде мова про дороги Тлумач-Лісна Тарновиця, Озеряни-Рожнів, Залуква-Боднарів

17.11.2021
Ігор Фріс: Нотаріуси отримають реальний доступ до демографічного реєстру 

Верховна Рада України сьогодні ухвалила проєкт закону 3989, який передбачає  уточнення порядку доступу нотаріусів до Єдиного державного демографічного реєстру.

16.11.2021
Ухвалено закон про медіацію з правками Ігоря Фріса  

Верховна Рада України сьогодні ухвалила законопроєкт 3504 про медіацію з урахув