Законопроєкт співавторства Ігоря Фріса "Про суд присяжних" винесуть на розгляд Верховної Ради України

08.11.2021

Проект Закону 3843 «Про суд присяжних», співавтором якого є народний депутат України Ігор Фріс, після розгляду у Комітеті з питань правової політики, рекомендований для включення в порядок денний ВРУ. 

" Як і обіцяв своїм виборцями, творимо правильні закони і запускаємо справжнє народовладдя. 
Лише таким чином ми повернемо довіру до суду. 
В цьому випадку - через суд присяжних. Нагадаю, що прийняття саме цього  закону президент Володимир Зеленський декларував як один із основних кроків влади"
,- зауважує Ігор Фріс. 

Інститут присяжних  має в Україні давню історію й передбачений Конституцією України, наголошує нардеп. Адже там йдеться про народовладдя, яке має реалізовуватися і за допомогою безпосередньої участі народу в здійсненні судочинства. 

Головні особливості суду присяжних:

​​​ - Суд присяжних постановляє вердикт щодо винуватості чи невинуватості підсудного без присутності професійного судді. А уже на основі вердикту професійний суддя виносить мотивувальний вирок. 

- Один склад суду присяжних може працювати лише в одній справі.

- У суді присяжних бере участь все доросле населення відповідного судового округу. Окрім раніше засуджених, психічно хворих, прокурорів, судових працівників. 

- Добір присяжних роблять захист і обвинувачення. Саме прокурор і адвокат шляхом консенсусу вирішують питання, чи може певна людина бути залучена до лави присяжних. 

Щоб суди ефективно і в короткі терміни виконували свої функції закон передбачає подвоєння відповідальності за неповагу до суду. Йде мова про неявку адвокатів, свідків, перекладачів, прокурорів. 

 «Судова гілка влади має стати саме владою, а не прислужником президента, уряду, місцевої еліти чи будь-кого іншого. Відновлення довіри до судів –одне із найважливіших питань, яке стоїть перед Україною. Саме така форма безпосередньої участі народу в судочинстві може дозволити почати відновлення довіри до суду в Україні», - наголошує Ігор Фріс.

Інші новини

28.01.2023
У Тлумачі на Прикарпатті міський парк назвали іменем загиблого бійця Романа Круховського

За поданням народного депутата України Ігоря Фріса у Тлумачі, що на Івано-Франківщині, парк назвали іменем загиблого військовослужбовця, першого міського голови Романа Круховського.

13.01.2023
Проект 7424 про заборону депутатам ОПЗЖ працювати в Раді направлено на експертизу

Сьогодні комітет з правової політики Верховної Ради України відправив законопроект 7424 про заборону депутатам з ОПЗЖ перебувати в раді на конституційну експертизу до головних університетів країни.

31.05.2022
Політична відповідальність: міф чи реальність?

Вчора разом з колегами розробили законопроект, який відображає позицію більшості наших виборців. 

27.04.2022
Уряд вніс зміни до законодавства щодо повноцінного відновлення роботи нотаріусів під час воєнного стану

Уряд прийняв постанову "Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо діяльності нотаріусів та функціонування єдиних та державних р